Łódzkie podniebne SPA w dawnym zbiorniku przeciwpożarowym

skySPAce nie leży co prawda w kompleksie NASA, aczkolwiek przyjemności, jakich można tu zaznać mają wiele wspólnego z kosmicznymi, czy też podniebnymi wrażeniami. Ta nieziemska strefa próżności znajduje się na ostatnim, piątym piętrze hotelu andel's w Łodzi.

andel's Hotel Łódź jest miejscem o niezwykłej wartości zabytkowej stąd prace konserwatorskie, które towarzyszyły jego budowie, były prowadzone z poszanowaniem dla historii, ale i dla nowych funkcji obiektu. Kiedy odkryto na dachu dawnej fabryki Poznańskiego XIX-wieczny żeliwny zbiornik przeciwpożarowy zdecydowano, by go zachować i jednocześnie wykorzystać jego dawną "wodną" funkcję. Zbiornik odrestaurowano, wzmocniono, wyposażono w nowoczesne urządzenia basenowe i tak powstał niezwykle oryginalny basen, który szybko stał się atrakcją zarówno hotelu, jak i pobliskiej Manufaktury (centrum handlowo-kulturalne). Przeszklona przestrzeń sprawia wrażenie wiszącego akwarium. Przez częściowo szklaną podłogę i ścianę rozciąga się widok na rynek Manufaktury. Po kąpieli można też wyjść na taras widokowy.

Fot. Vienna International/andel's Hotel Łódź

Nic więc dziwnego, że wokół basenu i części wypoczynkowej, które powstały w dawnej niecce, stworzono Centrum SPA i Fitness skySPAce, które jest dostępne nie tylko dla gości hotelu. Strefa SPA oraz Fitness to sauny (suche i parowe), pokój relaksu, salon piękności oraz masażu, a także wyposażona siłownia i przestrzeń cardio oraz sala fitness, w których odbywają się zajęcia grupowe oraz treningi personalne. (Przy centrum powstał również ekskluzywny skySPAce CLUB, którego członkowie nie tylko na co dzień mogą korzystać z relaksu w tym designerskim spa, ale również są zapraszani na spotkania z ekspertami i eventy integracyjne.)

Tego lata podniebna strefa (hotelu andel's została rozszerzona o bar skyFLY. Poza panoramą na południową część Łodzi, można tu rozkoszować się napojami, drinkami (w tym flagowym dla hotelu andel's SoCo) oraz koktajlami na bazie świeżych owoców i warzyw, np. z soku z pomarańczy z dodatkiem liści szpinaku czy jogurtowego shake'a z bananem, mango i chilli. Z myślą o gościach dbających o zdrowie i sylwetkę przygotowano specjalne lekkie menu SPA wzbogacone o oryginalne przekąski, jak sałaty, tortille i ciabatty w stylu włoskim i hiszpańskim, przygotowane przez szefa kuchni Mirosława Jabłońskiego. (Niestety w okresie zimowym bar skyFLY jest zamknięty, ale na wiosnę ponownie zaprosi gości na swoje podniebne próżnowanie.)

andel's Hotel Łódź został zaprojektowany przez  wiedeńskie biuro OP Architekten. O wystrój wnętrz zadbała firma Jestico+Whiles z Londynu. Inwestorem jest austriacka grupa Warimpex, zarządcą - Vienna International Hotelmanagement.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.