Łódź Design Festival wręcza nagrody w konkursie make me! 2013

Wczoraj odbyła się inauguracja 7. Edycji Łódź Design Festival. Podczas otwarcia wręczono nagrody laureatom konkursu make me!

Główną nagrodę w wysokości 20 000 zł, ufundowanej przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż dostała BEZA Projekt za projekt Beza Elementy - Plastry. Jury doceniło podjęcie tematu dotychczas nieobecnego w świecie wzornictwa: zestaw kątowników. Element dotychczas ukrywany przed oczyma oglądającego stał się przedmiotem zabawy designem. Zaprojektowany tak, żeby znakomicie adaptować się do rozmaitych kształtów i materiałów. Zespół BEZA Projekt zapewnia, że kątowniki są początkiem całej serii elementów, dla kreatywnych użytkowników.

W dalszej kolejności planowane są: podsufitka do lamp, podkładki do mebli zabezpieczające podłogę przed rysowaniem, listwy przypodłogowe. Podobnie jak w przypadku kątowników i one są zwykle zaniedbane, niewidoczne i źle działające, tym razem mogą stać się ozdobą i twórczym wyzwaniem

Fot. bezaprojekt.pl

Konkurs i wystawa make me! to jedno z ważniejszych wydarzeń podczas Łódź Design Festival. Skierowany jest do młodych projektantów (w wieku od 20 do 35 lat), którzy mogą zgłaszać prace z zakresu wzornictwa przemysłowego, grafiki, tkanin, mody, szkła, jak i ceramiki. Projekty w tym roku oceniało jury w składzie:

Michelangelo Giombini - redaktor magazynu Interni, Dennis Dahlqvist - dziennikarz, pasjonat i kolekcjoner rozmaitych odmian wzornictwa, Agnieszka Jacobson-Cielecka - propagatorka polskiego designu, kuratorka wystaw, Dyrektor Programowa School of Form Michał Piernikowski - Dyrektor Łódź Design Festival, Tomek Rygalik - projektant, wykładowca, dyrektor artystyczny, Małgorzata Żmijska - Dyrektor Programowa Łódź Design Festival.

W tegorocznej edycji spośród niemal 200 zgłoszonych projektów jury wybrało 20, a z nich wyłoniło Laureata Nagrody Głównej, któremu i my serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne projekty!

Relacja z Łódź Design Festival już wkrótce.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.