Kierunkowskaz dla rowerzysty

Gadżet który ułatwi jazdę na rowerze

Każdy rowerzysta wie, że jego wyciągnięta ręka mająca sygnalizować skręt nie zawsze jest dostrzegana przez kierowców. Rozwiązaniem tego problemu może być plecak lub saszetka "SEIL" (Self Enjoy Interact Light) zaprojektowane przez koreańskie studio leemyungsu design lab.

Pod wodoodpornym, prześwitującym materiałem ukryto diodową tablicę. Wyświetlane są na niej strzałki wskazujące kierunek skrętu, sygnał stopu bądź inne komunikaty, które można samodzielnie stworzyć za pomocą aplikacji na smartfony.

fot. leemyungsu.com

Jak to działa? Bardzo prosto! Do kierownicy należy zamontować specjalne urządzenie przypominające nieco rowerowy dzwonek. Wystarczy nacisnąć na odpowiedni przycisk, sygnał zostanie przekazany bezprzewodowo, a symbol będzie wyświetlony na tablicy umieszczonej w plecaku.

"SEIL" pokazano publicznie w 2010 roku. Projekt otrzymał wtedy prestiżową nagrodę Red Dot. Przez trzy lata koreańscy projektanci udoskonalali projekt i pracowali nad aplikacją. Leemyungsu design studio zbiera teraz środki potrzebne na uruchomienie masowej produkcji poprzez platformę Kickstarter.

Co sądzicie o tym pomyśle? My jesteśmy na TAK!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

I filmik:

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.