Polski projekt: Szkło od gabukow design

Oryginalność + ergonomia + przyjemność + ekologia = gabukow design. Takie hasło widnieje na stronie internetowej projektu, za którym stoi Gabriela Kowalska, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Czy jej prace faktycznie spełniają postawione założenie, przekonajcie się sami. Nas zachwyciły!

Szkło nie ma przed nią tajemnic, to jej ulubiony materiał. Spełnia wszystkie wymagania, jest naturalne, plastyczne, a do tego wyjątkowo estetyczne.

Szklanki z kolekcji ATTACHMENT przywiązują się do właściciela. Można z nimi swobodnie gestykulować, komfortowo przemieszczać się lub wchodzić w interakcję, nie tracąc z nimi kontaktu. Naczynia mają wcięcie i wygięcie, które powstały, by ich użytkowanie było ergonomiczne i przyjemne. Zrobione są ze szkła laboratoryjnego, są więc niezwykle odporne na szok termiczny i uszkodzenia mechaniczne. Idealnie nadają się do picia herbaty i małej czarnej kawy, ale sprawdzają się też podczas dużych imprez z kolorowymi drinkami.

fot. gabukow.pl

"Szklanka herbacianka", popularny 20 lat temu produkt nr 68 1942 0250, to bez wątpienia symbol poprzedniej epoki. To właśnie ona posłużyła, jako inspiracja do stworzenia zestawu KOFIFOLK. Karafka i szklanki ozdobione są tradycyjnym pasiakiem łowickim, który został przetransponowany na kod kreskowy. Szklanka może być również korkiem do karafki, a cały zestaw posiada prosty, osiągnięty z klasycznej drewnianej formy, kształt. 100% polski produkt.

Na stronie gabukow.pl znajdziecie jeszcze inne projekty studia. Część z nich jak np. stół TUBESTABLE, stworzony z rur hydraulicznych i szklanego blatu, to niecodzienne przedmioty użytkowe. Jednak są też projekty typowo artystyczne. Rzeźby i instalacji ukazują wielki potencjał szkła jako materiału plastycznego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>

Więcej o: