Polski projekt: pufy-kamienie od Fivetimesone

Wygodne "kamienie" od polskich projektantów

Są przedmioty na widok których myślisz sobie "chcę to mieć". Tak właśnie było z pufami w kształcie kamieni, które zobaczyłam w jednym z warszawskich sklepów.

"Stone collection" to projekt Fivetimesone, grupy architektów, projektantów i pasjonatów designu z różnych stron, skupionych przez założyciela Mirosława Popławskiego. Tworzą przedmioty inspirowane naturą, używają głównie naturalnych, biodegradowalnych surowców i starają się eksponować zróżnicowane tradycje europejskiego rzemiosła.

Pufy-kamienie wyglądają świetnie! Każda sztuka jest niepowtarzalna i wykonana ręcznie. Tak jak w naturze, znalezienie dwóch identycznych kamieni jest niemożliwe, tak każda pufa ma unikalny wzór. Przeskalowane "kamienie" są bardzo lekkie. Wykonane są ze 100 % wełny merino. Wełna, jako naturalny surowiec, posiada bogate właściwości - jest trwała, hipoalergiczna i izoluje przed zimnem. Wszystkie pufy są bezszwowe.

fot. Mesmetric Concept Store

Muszę przyznać, że nie lubię siedzieć na pufach. Zazwyczaj jest mi niewygodnie, czuję jak się "zapadam" i marzę aby jak najszybciej wstać. Z pufami-kamykami jest zupełnie inaczej. Wypełnione są one wysokiej gęstości pianką poliuretanową, więc siedzi się na nich naprawdę wygodnie!

Pufy od Fivetimesone dostępne są w trzech rozmiarach i wielu wybarwieniach. Ceny zależą od modelu. Najmniejsze można kupić za 290 zł. Pufy-kamienie można kupić np. w sklepie mesmetric.com.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.