Przepis na mały design, czyli zrób to sam

Kto powiedział, że dizajn trzeba kupić w sklepie i nie można zrobić go samodzielnie? Publikacja "Przepis na mały dizajn" to zbiór porad, czołowych polskich projektantów, jak w domowym zaciszu samemu zrobić artystyczne przedmioty, jak zegar, latający dywan, wieszak na ubrania czy stojak pod książki.

Wszystkie przepisy na mały dizajn to przemyślane porady znanych projektantów, którzy podpowiadają, jak wykorzystać potencjał codziennych przedmiotów. I tak ze starych kabli powstają lampy, z kartonu podstawki pod książki, a niepotrzebny dwywan zaczyna lewitować. Projektanci udowadniają, że dizajn to nie tylko rzeczy, to też sposób myślenia o otaczającym nas świecie.

"Przepis na mały dizajn" wykorzystuje formułę licencji Creative Commons, co oznacza, że projektanci udostępniając swoje pomysł, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty, zgadzają się na ich kopiowanie.

fot. materiały prasowe BWA Wrocław

Przepisy na dizajn przygotowali Fontarte, grupa projektowa odRzeczy, Szymon Hanczar, Bogdan Kosak, LIMO Design, MALAFOR, Karina Marusińska, Noviki Studio Grafiki, Alicja Patanowska, Paulina Plizga, Robert Pludra, Pracownia k., Joanna Rusin, Jakub Sobiepanek, Maja Szczypek ( M.A.M Airbag), Nikodem Szpunar, ZetPety - Recycling Design.

Publikacja jest częścią większego projektu realizowanego przez wrocławską Galerię Dizajn. Pomysłodawczyniami i kuratorkami projektu są Natalia Romaszka i Magda Kreis. Książkę można kupić w internecie na stronie www.bwa.wroc.pl. Kosztuje tylko 10 złotych!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.