Zanim wybije północ - zegary [TOP 12]

Czas płynie, stoi w miejscu, odmierza drogę promieni słonecznych okiem projektantów spoglądamy na zegary zanim wybiją północ w sylwestrową noc, a tym samym Nowy Rok.

Efektowne a jednocześnie bardzo proste wzory, wymykają się upływowi czasu, zmianie trendów, ulotności mody. Dziś zegar to w dużym skrócie pomysł na odmierzanie czasu przez współczesne wzornictwo. Najnowsze propozycje światowych projektantów nawiązują jednak często designem do pierwszych, klasycznych zegarów. Utrzymują kształt koła lub późniejszych geometrycznych kwadratów.

Niektóre są wariacją na temat zegarów solarnych: wykorzystują motyw promienia i płomienia. Inne znowu bawią się wskazówkami, ich kształtem, rozmiarem, a nawet sama rolą. I tu warto podkreślić, że w designerskim zegarze nie odczytywanie czasu jest najważniejsze, ale jego przedstawienie.

To znaczy, że nie zawsze łatwo zobaczyć, którą taki zegar wskazuje godzinę. Ale przecież nie o to w tym przypadku chodzi. Ma być oryginalnie i z efektem. Modny zegar jest elementem aranżacji mieszkania. Taką praktyczną dekoracją. Który pasuje do Waszego wnętrza?

Więcej o: