Polski projekt: Kiełkowniki - sposób na domowy ogród

Kiełkowniki to naczynia do domowej hodowli kiełków. Powstały z myślą o uprawianiu, o każdej porze roku, małego miejskiego ogródka we własnym mieszkaniu. Za projekt odpowiedzialna jest pracowania Żukowska Wnętrza.

Tu wszystko jest przemyślane. Specjalny kształt Kiełkowników ułatwia obsługę i zarazem pozwala na tworzenie ślicznych różnokolorowych zestawów. Łącząc kilka naczyń z innymi nasionami uzyskujemy efekt wiosennego domowego ogródka. Jest to w 100% polski projekt, który posiada atesty zezwalające na kontakt z żywnością, a tekturowe opakowanie jest wykonane z materiałów recyklingowych.

Ceramiczne Kiełkowniki posiadają sitko, dzięki któremu łatwo możemy wymienić wodę. Cały proces hodowli opisany jest krok po kroku w dołączonej instrukcji, dzięki czemu wysiewanie staje się dziecinnie proste. Naczynia sprawdzają się do siewu nasion warzyw, sałat, ziół, różnych odmian fasoli jak również rzeżuchy, której nasiona dołączone są do zestawu. Hodując mikro warzywa, przez cały rok masz kontrolę nad tym co jesz, ponieważ wiesz w jakich warunkach kiełkują nasiona.

Cena Kiełkownika to ok. 55 zł w zależności od wybranego koloru. Naczynia można zamówić przez stronę www.kielkowniki.pl albo można je kupić w partnerskich sklepach i galeriach.

Więcej o: