Polski projekt: STRUKTU

STRUKTU to minimalistyczna miejska biżuteria, która powstała z fascynacji betonem, jako materiałem twórczym. Inspiracją była Warszawa i jej betonowe ulice, podwórka i place zabaw. Betonowa biżuteria to oryginalny dodatek dla miłośników architektury i zwolenników prostych stylizacji. Projekt został nagrodzony oznaką MUST HAVE przyznawaną przez organizatorów Łódź Design Festival.

STRUKTU to połączenie betonu i srebra. Małe geometryczne kształty wisiorków, kolczyków i spinek do mankietów, zaczerpnięte zostały z przestrzeni miejskiej. Każdy element biżuterii jest oryginalny, niepowtarzalny i ręcznie szlifowany.

Pomysłodawczynią projektu jest Sylwia Kochaniec, absolwentka warszawskiej ASP i Warszawskiej Szkoły Filmowej. W swojej pracy twórczej odważnie łączy różne dziedziny designu, ciągle poszukuje nowych rozwiązań i nie boi się podejmować ryzyka. Zainspirowana strukturą tkanki miejskiej Warszawy, powołała do życia STRUKTU, by projekt przełamywał stereotypy i inspirował tych, którzy mają dość sztampy i stawiają na oryginalność i kreatywność.

Biżuteria STRUKTU to wymagający technicznie projekt. Małe betonowe odlewy wykonuje multidyscyplinarny artysta Marek Sułek, który następnie ręcznie szlifuje każdy element i łączy go ze srebrnym mocowaniem. Specjalną kolekcją biżuterii STRUKTU są wisiorki i zawieszki z współrzędnymi geograficznymi polskich miast. Każdy komplet biżuterii jest zapakowany w dedykowany STRUKTU box.

Betonową biżuterię można kupić w kilku sklepach w Warszawie, Katowicach i Krakowie, których wykaz znajduje się na www.facebook.com/Struktu.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA >>>

Więcej o: