Polski projekt: Aino - stolik kawowy i regał w jednym

Mebel idealny do małych mieszkań

Aino to mebel, stworzony z myślą o ludziach młodych, studiujących, pracujących, posiadających małe mieszkania oraz średnie zarobki. Jest uniwersalnym połączeniem stolika kawowego i regału. Zaprojektowała go Anna Sanetra, absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie.

Całość składa się z 3 modułów o różnych gabarytach. Są one wykonane z fornirowanej oraz lakierowanej giętej sklejki. Kolorystyka łącząca drewno z bielą nawiązuje do uniwersalnego stylu skandynawskiego. Narożniki wraz ze ściankami bocznymi są zróżnicowane kolorystycznie poprawiając walory użytkowe oraz nadając lekkość formie.

fot. mat. prasowe

W wersji poziomej Aino pełni funkcję stolika kawowego. Jego wysokość bazuje na gabarytach stolika Lack z Ikea. Zaprojektowane rozsuwane blaty dają możliwość zwiększenia powierzchni stołu ze 100 cm do 170 cm oraz dostosowania ich ułożenia do potrzeb użytkowników. Istotnym elementem stolika jest magnetyczna nóżka, która w wersji złożonej umieszczona jest wewnątrz środkowego modułu. W rozłożonej wersji, dla równowagi elementów należy przymocować ją do magnesu znajdującego się na spodem  środkowej części.

W wersji pionowej Aino jest regałem, którego układ półek zależny jest od potrzeb odbiorcy. Poszczególne moduły mebla pionują się za pomocą wewnętrznie wbudowanych magnesów. Dla bezpieczeństwa użytkownika, całość skręcana jest za pomocą śruby imbusowej, znajdującej się w miejscu osiowania elementów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.