Samolot z panoramicznym widokiem

Z Londynu do Nowego Jorku w 4 godziny!

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam latać samolotem. Zawsze wybieram miejsce przy oknie, bo oglądanie ziemi i chmur "z góry", za każdym razem jest ekscytującym przeżyciem. Samolot z panoramicznymi oknami - to by było coś!

Firma Spike Aerospace z Bostonu pracuje nad nowym, naddźwiękowym samolotem o nazwie S-512. W kabinie pasażerskiej nie będzie ani jednego okna, jednak podróżujące nim osoby będę mogły widzieć wszystko jak na dłoni. Jak to możliwe? Samolot wyposażony będzie w ogromne panoramiczne ekrany, na których wyświetlany będzie obraz z wielu kamer umieszczonych na zewnątrz. Jeśli pasażerów znudzi obserwowanie nieba, na ekranie będzie mógł być wyświetlony inny obraz przechowywany w systemie.

S-514 rozwijać będzie ogromną prędkość, dzięki czemu lot z Londynu do Nowego Jorku ma trwać zaledwie cztery godziny. Prywatny naddźwiękowy samolot S-512 pomieści maksymalnie 18 pasażerów.  Będzie go można kupić już pod koniec 2018 roku za 48 milionów funtów, czyli prawie 243 miliony złotych! Jak Wam się podoba ten pomysł?

ZOBACZCIE PROJEKT>>

Więcej o: