Trzy meble idealne do małego mieszkania

Nawet najmniejsze mieszkanie możemy urządzić funkcjonalnie. Na pomocą przychodzą te trzy fantastyczne rozwiązania!

Nie mamy co się oszukiwać- większość z nas mieszka w małych, ciasnych mieszkaniach, często  rodziną lub znajomymi. Potwierdzają to też wyniki badań GUS przeprowadzonych w 2007 roku, na jedno mieszkanie przypada średnio 2,93 osoby.

Temat jest mi także bardzo dobrze znany, gdyż sama mieszkam teraz na 13 m2 a  moje największe mieszkanie nie przekroczyło 40m2. Nie mamy jednak co narzekać, musimy tylko poszukać dobrej inspiracji i przykładów dobrze zaprojektowanych małych mieszkań oraz wielofunkcyjnych mebli, które ułatwią nam życie na małej powierzchni. Właśnie trzy tego rodzaju rozwiązania chciałabym Wam pokazać w dzisiejszym zestawieniu trzech genialnych regałów idealnych do małego mieszkania!

Składane półki

elsanomia.fi

Chowane półki od Elsa są świetnym meblem, który wykorzystamy w każdym wnętrzu. Wąski, płytki regał z wysuwanymi półkami okaże się przydatny w kuchni, łazience, przedpokoju czy salonie. Jego najważniejszą zaletą jest to, że możemy składać półki a po ich schowaniu, regał staje się lekką kolumną, która nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Mebel wiec jest bardzo funkcjonalny, a przy tym otwarty czy złożony, wygląda po prostu przyzwoicie. Fiński projekt składanego regału od Elsa występuje w czterech wersjach kolorystycznych.

Jak cegiełki

brickbox.es

Modułowy mebel BrickBox nie zaskoczy nas ciekawą kolorystyką czy szczególną formą. Projektantom z grupy BrickBox- Antxonowi Salvador i Rogerowi Zanni chodziło o stworzenie nowoczesnego, modułowego rozwiązania na miarę współczesnego nomady. Co to oznacza w praktyce? Każdy element, każdy kubik tego regału to niezależna część, którą możemy dowolnie łączyć z innymi, budować różne rozwiązania oraz komponować własny kształt i układ regału. Jest to zatem rozwiązanie które doskonale sprawdzi się w każdym mieszkaniu, gdyż sami ustalamy rozmiar naszego mebla a stworzenie wersji narożnej bądź ruchomej (po zamontowaniu kółek) nie stanowi żadnego problemu.

brickbox.es

Uniwersalność tego hiszpańskiego projektu na tym się jednak nie kończy. Elementy możemy łączyć dwustronnie tworząc prowizoryczne ściany działowe. Za pomocą takiego regału  możemy sprytnie zaaranżować kącik do pracy w salonie czy oddzielić łóżko od pozostałej części sypialni. Ponadto każda skrzynka może okazać się ogromnie przydatna do przechowywania rzeczy pod łóżkiem a także podczas przeprowadzki.

BrickBox można zamówić bezpośrednio na stronie projektantów brickbox.es

Stoliczku... schowaj się!

orlareynolds.com

Trzecią, regałową inspiracją będzie magiczny mebel zaprojektowany przez Orla Reynolds.

Kolorowe linie, które widzicie na zdjęciu poniżej to nie żadna dekoracja. To cały zestaw posiłkowo- imprezowy. Reynolds zaplanowała regał, którego przestrzenie pomiędzy kolejnymi półkami stanowią schowki na cztery proste krzesła i składany stolik.  Meble dostępne kiedy tylko chcesz, kiedy ich nie potrzebujesz- znikają we wnętrzu regału. Czy to nie brzmi jak magia?

Mam nadzieję, że udało mi się zainspirować Was i dodać trochę otuchy w urządzaniu małych mieszkań i kawalerek. Jak widzicie są rozwiązania i pomysły, które pomogą Wam zaoszczędzić przestrzeń i funkcjonalnie urządzić każdy kąt!

Więcej o: