Biuro w Krakowie - prosto i kreatywnie

W jaki sposób stworzyć kreatywne miejsce do pracy, na dodatek ograniczone starymi murami i niezbyt wysokim budżetem? Z takim problemem zmierzyła się pracownia SUMA Architektów z Krakowa, projektując biuro obsługujące zagranicznych turystów.

Biuro obsługujące zagranicznych turystów w Krakowie to dynamiczna przestrzeń zaaranżowana przy użyciu prostych elementów, które stały się równocześnie dekoracją przestrzeni do pracy. Jasne wykończenie podłogi i białe ściany stanowią tło dla barwnych akcentów, takich jak naścienne grafiki, czerwony oplot instalacji elektrycznej oraz malowane grzejniki. Te proste zabiegi, częściowo tylko takie, które odświeżyły zastany stan, wprowadziły nowe życie w przestrzeń. W taki sposób projektanci z SUMA Architektów stworzyli także graficzną identyfikację, w postaci motywu powtarzającego się na ścianach.

fot. Tomek Prokop / proj. SUMA Architektów

Wnętrze składa się z recepcji, pomieszczenia biurowego typu open-space, wydzielonego call-center oraz niewielkiej salki konferencyjnej. Układ funkcjonalny uzupełnia kuchnia i toaleta. W strefie wejścia umieszczono wygodną sofę. Szklane drzwi stanowią izolację akustyczną pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami nie zamykając optycznie przestrzeni i pozwalając na przenikanie światła dziennego daleko w głąb budynku. Pomieszczenia pracy wyposażono w wysokiej jakości włoskie meble biurowe, które są dodatkową ozdobą w przestrzeni.

W ten sposób, jasna i dopracowana w detalach przestrzeń biura, jest przyjazna zarówno pracownikom jak i dla klientom.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.