Trzecia edycja Warszawskich Targów Designu WZORY

24 maja w Praskiej Drukarni przy ulicy Mińskiej 65 w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Warszawskich Targów Designu WZORY.

Surowa, postindustrialna przestrzeń dawnych zakładów graficznych o powierzchni 5000 m2 zostanie na jeden dzień zajęta i zaaranżowana przez 250 młodych polskich projektantów. Stoiska zostaną zorganizowane w sektory a zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z docenionymi już, ale też z zupełnie premierowymi produktami z dziedzin: ekologia, food design, design dla dzieci, meble, szkło i ceramika, tekstylia i oświetlenie.

Targi z misją

Główną misją targów jest promocja polskiego wzornictwa. Wyjątkowe koncepcje, które rodzą się w pracowniach i niewielkich butikach kreatywnych, wciąż pozostają dla odbiorców trudno osiągalne. Projektantom niezwykle trudno "przebić się", a klientowi odnaleźć w hermetycznym świecie bez odpowiednich narzędzi i wiedzy. WZORY służą spotkaniu; mają zniwelować dystans między projektantem a klientem, pokazać szerokie spectrum najbardziej wartościowych zjawisk w polskim wzornictwie, zachęcić do własnych poszukiwań.

Po raz pierwszy w historii WZORÓW jury złożone z wybitnych teoretyków i praktyków designu przyzna nagrody za "Wzorowy projekt" oraz "Wzorowe stoisko". Wręczenie statuetek zaprojektowanych przez Unikke Design odbędzie się o godzinie 19 w dniu targów. Po wręczeniu nagród koncert zagra Atanas Valkov - kompozytor filmowy i producent muzyczny.

Szereg wydarzeń towarzyszących

Dzięki uprzejmości Galerii BWA Wrocław na WZORACH zostanie zaprezentowany "Przepis na mały dizajn" - projekt składający się z wystawy i publikacji, kuratorowany przez Magdalenę Kreis i Natalię Romaszkan. Jego idea stanowi przełożenie zasady Creative Commons na design - projektanci udostępnią swoje pomysły, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty.

Wykłady

Na WZORACH będzie można posłuchać również ciekawych wykładów skierowanych zarówno do profesjonalistów jak i amatorów:

  - Design dla ludzi czyli o twórczym upcyklingu - Dekoeko

    - Design dla szkół : wykład o projekcie edukacyjnym poprowadzi Urszula Kałużna -  Expace.pl

      - Budujemy Dom!: Weronika Siwiec i Stanisław Kamionka przedstawią projekt budowy naturalnego domu z gliny i słomy; projekt nastawiony jest na kolektywne działanie, a cała technologia po jego zakończeniu zostanie udostępniona publicznie.

        - Nieporęcka 13: architekci z ulicy Nieporęckiej opowiedzą o ich projekcie rewitalizacji Pragi; pokażą na przykładzie swoich realizacji jak wprowadzać nowoczesny design do starych budynków.

          - Film i design: Justyna Jabłońska z Polskiego Instytutu  Sztuki Filmowej prześledzi przykłady klasycznego wzornictwa w starych filmach i kronikach filmowych.

            - O ochronie wzornictwa w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie opowie Tomasz Rychlicki - rzecznik patentowy ASP.

              - IneriCad przedstawi oprogramowanie dla architektów.

               Warsztaty

               W harmonogramie znajdują się także warsztaty dla dzieci:

                - "Prze-twórz paka dla dzieciaka": warsztat dla miłośników recyclingu, DIY i designu zrównoważonego

                 - Warsztat z typografii poprowadzą autorki "Bardzo prostego abecadła" (Wydawnictwo Dwie Siostry) - Agnieszka Bałdyga, Edyta Marszałek

                  - Warsztat - co to jest design? / Expace.pl

                   - Warsztat z projektowania wnętrz / Blogi Wnętrzarskie

                    - Warsztat mydlarski / Manufaktura Wzoru Re:design

                     dla dorosłych:

                      - "Świeć się śmieć" - lampy z recyclingu / Ekodeko

                       - Warsztat sitodruku: Aga Brwi przy stoisku Art Kiosk

                        - Warsztat patchworku: "Szkoła Patchworku" przy stoisku

                         W czasie WZORÓW odbędzie się również spotkanie blogerów wnętrzarskich, którzy wybiorą swojego faworyta wśród wystawców i wręczą mu swoje wyróżnienie. Dzięki interaktywnej aplikacji mobilnej od firmy Billionaire posiadacze systemu Android będą mogli pobrać informacje o wystawcach oraz wydarzeniach towarzyszących.

                         W hali i ogrodzie wokół niej zostaną wydzielone strefy relaksu. Na powietrzu będzie można również podpatrzeć jak pracują artyści - przez cały dzień Michał Kuszyk będzie malował tam mural.

                         Przypominamy! Trzecia edycja Warszawskich Targów Designu WZORY odbędzie się 24 maja 2014 roku w Praskiej Drukarni przy ulicy Mińskiej 65 w Warszawie w godzinach 11-23

                         Wstęp bezpłatny!

                         Więcej informacji na stronie internetowej www.wzorytargi.pl i na facebooku .

                         ZOBACZCIE PLAKAT>>

                         Więcej o: