Modernizacja domu w Michałowicach

Nowoczesne wnętrza w podwarszawskim domu.

Dziś zaglądamy do domu w podwarszawskich Michałowicach. Projekt modernizacji parteru (kuchni oraz salonu z wyjściem na ogród) przygotował Krzysztof Rojek z Pracowni Projektowej Disenio.

Przed remontem szklane drzwi w kuchni wychodzące na ogród były pojedyncze i dawały mało światła. Pomiędzy salonem a kuchnią (zamiast ściany) była ażurowa drewniana konstrukcja przez co niewiele miejsca zostało na sofę i fotele. Powiększono okno w kuchni tworząc szerokie szklane drzwi, dzięki czemu odpowiednio doświetlono pomieszczenie. Zabudowano ażurową ściankę - w tym miejscu znalazł się pojemny regał mieszczący sprzęty kuchenne i akcesoria.

fot. Marta Lityńska

Architekt zmienił również całą zabudowę kuchni. Miejsce na duży, rozkładany stół a także ruchoma wyspa na kółkach sprawiają, że w kuchni można urządzić duże rodzinne spotkanie nie tracąc przestrzeni. Jedna ze ścian pomalowana została farbą tablicową - powstało dzięki temu świetne miejsce na codzienne zapiski domowników. W przedpokoju powiększono szafy wnękowe i zmieniono ich fronty na białe. Powstało także tapicerowane siedzisko.

Najbardziej spektakularny efekt uzyskano jednak dzięki ścianie z czarnej cegły przełamanej drewnianą szafką na sprzęt rtv w salonie. Całość tworzy czystą nowoczesną formę. Dużo przestrzeni do przechowywania, powiększenie szafy oraz regał w kuchni sprawiają, że we wnętrzu łatwo jest utrzymać porządek. Również kominek w salonie zyskał nowe życie. Jego obudowa została zmieniona tak, by nawiązywała do nowoczesnego stylu reszty wnętrza.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.