Szklarnia dla zapominalskich

Miniaturowa szklarnia, kompaktowa i bardzo wygodna.

Co powiecie na domową hodowlę kiełków rzodkiewki albo brokuła? I to taką, która nie wymaga od nas regularnego podlewania? Prosty zestaw do domowej hodowli roślinek dla INFARM opracowała szwedzka grupa projektowa Tomorrow Machine.

Zestaw zawiera trzy elementy i mieści się w płaskiej kopercie. Znajdziemy tam ścianki szklarni z wodoodpornego tworzywa do złożenia, ekologiczne nasionka oraz najważniejszy element - żel agar-agar, który powoduje że od momentu złożenia zestawu hodowla jest samowystarczalna. Żel chłonie wilgoć, którą później oddaje umieszczonym na nim roślinom.

Fot. tomorrowmachine.se

Microgarden został zainspirowany starożytną sztuką orgiami, pozwala na samodzielne złożenie szklarni. Następnie na dnie szklarni należy umieścić żel a na nim nasionka. Przez pierwsze 3 dni szklarnia powinna znajdować się w zaciemnieniu. Wystarczy przykryć ją ściereczką. Po wykiełkowaniu roślin można hodowlę odsłonić i zacząć obserwację całego procesu wegetacji, który trwa od 5 do 14 dni. Ściany szklarni są przezroczyste i można ich używać wielokrotnie. Taki maleńki ogródek może stanąć na parapecie albo blacie kuchennym. To wspaniały pomysł na zainteresowanie najmłodszych praktyczną nauką hodowli roślin. Dzieci poprzez obserwację uczą się najszybciej.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.