Baterie z EU Ecolabel

Dbałość o środowisko, ale również wymierne korzyści finansowe, jakie przynosi ograniczenie zużycia wody to dziś główne przyczyny jej oszczędzania. A sposobów na oszczędzanie jest wiele. Wystarczy zmienić codzienne nawyki np. zakręcać wodę podczas mycia zębów, czy golenia, zamiast kąpać się w wannie brać ekonomiczny prysznic, nie myć, tylko płukać naczynia pod bieżącą wodą, etc. Zmieniając przyzwyczajenia nie tylko troszczymy się o środowisko naturalne, ale również zmniejszamy rachunki za wodę i ścieki.

Doskonałą propozycją dla wszystkich zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem wody są baterie firmy FERRO sygnowane logo VerdeLine, a wśród nich nagrodzone certyfikatem EU Ecolabel baterie z serii: Cassino VerdeLine, Genova VerdeLine, Veneto VerdeLine.

Wszystkie wyposażone zostały w innowacyjne komponenty służące redukcji zużycia wody: regulator ceramiczny z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody i perlator z systemem łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean.

Oznakowanie ekologiczne UE Ecolabel jest głównym oficjalnym europejskim wyróżnieniem, przyznawanym wyrobom spełniającym wyższe normy środowiskowe.

Dzięki oszczędnościowemu perlatorowi FerroAirMix wypływająca woda miesza się z powietrzem. Uzyskujemy obfity, szeroki strumień przy ograniczeniu jej zużycia nawet o połowę w stosunku do standardowego produktu. Natężenie przepływu kształtuje się, w zależności od modelu, od 4,5 do 6 litrów wody na minutę, podczas gdy w standardowej baterii wynosi ok. 12 - 16 litrów w ciągu minuty. Jeśli np. każdego dnia korzystamy z umywalki tylko przez jedną minutę przy pełnym otwarciu przepływu, rocznie możemy zużyć bez wysiłku nawet 4 tys. litrów wody mniej nie obniżając przy tym komfortu mycia!

Kolejną innowacją zwiększającą wydajność baterii jest dwustopniowa głowica ceramiczna FerroClick ułatwiająca ustawienie strumienia ekonomicznego. Głowicę wyposażono w ogranicznik przepływu i system kontroli ciepłej wody. Dzięki niemu samodzielnie, w prosty sposób możemy ustawić maksymalny wypływ ciepłej wody. Oszczędzamy tym samym na kosztach energii oraz zmniejszamy ryzyko poparzenia, co ma znaczenie zwłaszcza, gdy z baterii korzystają również dzieci.

Niezwykle przydatną funkcją, w jaką wyposażono baterie, jest system EasyClean. W prosty sposób, przecierając palcem dłoni perlator, możemy usunąć z niego osadzający się kamień wapienny bez wykręcania go z urządzenia.

Ale baterie oznakowane EU Ecolabel to nie tylko synonim ograniczenia zużycia wody oraz domowych wydatków bez utraty komfortu użytkowania, to także atrakcyjny, nowoczesny design trafiający w gusta nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Materiał prasowy FERRO, www.ferro.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA