Czy warto oszczędzać wodę? ECOLABEL dla baterii oszczędzających wodę marki FERRO

Firma FERRO jest liderem rozwiązań ekologicznych służących oszczędzaniu wody i redukcji jej zużycia w gospodarstwach domowych aż o 50%. Od 4 lat z sukcesem rozwija ten segment produktów dedykowanych zarówno odbiorcom indywidualnym jak również inwestorom obiektów użyteczności publicznej. Za system baterii oszczędzających wodę wykonanych w technologii VerdeLine firma otrzymała między innymi Godło Teraz Polska. Dlatego kolejnym krokiem w rozwoju firmy było ubieganie się o europejski znak ekologiczny dla produktów sygnowanych logo VerdeLine. Oznakowanie ekologiczne UE - Ecolabel jest głównym oficjalnym europejskim wyróżnieniem, przyznawanym wyrobom spełniającym wyższe normy środowiskowe. Po wielu miesiącach wnikliwych badań wszystkie zgłoszone produkty osiągnęły zadowalające wyniki, a FERRO stało się pierwszą europejską firmą z Certyfikatem EU Ecolabel: PL/040/001/01, przyznanym w kategorii Armatura Sanitarna. Od stycznia 2014 roku tym prestiżowym wyróżnieniem mogą poszczycić się baterie z kolekcji: Cassino VerdeLine, Genova VerdeLine i Veneto VerdeLine.

Czy warto oszczędzać wodę?

To raczej pytanie retoryczne - powinniśmy ją oszczędzać nie tylko ze względu na dbałość o środowisko i odpowiedzialność za przyszłe pokolenia, ale również ze względu na korzyści finansowe, jakie przyniesie nam ograniczenie jej zużycia w skali roku. Poza tym oszczędzanie to, jest niezwykle proste do zastosowania w życiu codziennym - wystarczy zakręcać wodę podczas mycia zębów, czy golenia, zamienić kąpiel w wannie na ekonomiczny prysznic, nie myć, tylko płukać naczynia pod bieżącą wodą, etc. Zmiana codziennych nawyków w szybkim czasie przyniesie efekty w postaci niższych rachunków za wodę i ścieki. Ale są jeszcze bardziej skuteczne metody oszczędzania

Doskonałą propozycją dla wszystkich zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem wody są baterie firmy FERRO sygnowane logo VerdeLine, a wśród nich nagrodzone certyfikatem Ecolabel baterie należące do kolekcji Veneto VerdeLine: bateria umywalkowa stojąca, bateria umywalkowa stojąca do umywalek nablatowych oraz bateria zlewozmywakowa. Wszystkie wyposażone zostały w innowacyjne komponenty służące redukcji zużycia wody: dwustopniowy regulator ceramiczny z systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator najnowszej generacji z funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean.

Jak to działa?

Dzięki oszczędnościowemu perlatorowi FerroAirMix wypływająca woda miesza się z powietrzem. Uzyskujemy obfity, szeroki strumień przy ograniczeniu jej zużycia nawet o połowę w stosunku do standardowego produktu. W efekcie, przy maksymalnym otwarciu, przez baterię umywalkową Veneto VerdeLine przepływa jedynie 6 litrów wody na minutę, podczas gdy przez standardową baterię ok. 12 - 16 litrów. Zakładając, że każdego dnia korzystamy z umywalki tylko przez jedną minutę przy pełnym otwarciu przepływu, rocznie możemy zużyć bez wysiłku nawet 4 tys. litrów wody mniej nie obniżając przy tym komfortu mycia!

Kolejną innowacją zwiększającą wydajność baterii Veneto VerdeLine jest dwustopniowa głowica ceramiczna FerroClick ułatwiająca ustawienie strumienia ekonomicznego. Głowicę wyposażono w ogranicznik przepływu i system kontroli ciepłej wody. Dzięki niemu samodzielnie, w prosty sposób możemy ustawić maksymalny wypływ ciepłej wody. Oszczędzamy tym samym na kosztach energii oraz zmniejszamy ryzyko poparzenia, co ma znaczenie zwłaszcza, gdy z baterii korzystają również dzieci.

Niezwykle przydatną funkcją, w jaką wyposażono baterie, jest system EasyClean. W prosty sposób, przecierając palcem dłoni perlator, możemy usunąć z niego osadzający się kamień wapienny bez wykręcania go z urządzenia.

Nie tylko ekologia

Ogromną zaletą baterii Veneto VerdeLine jest ich elegancki design. Projekt tej linii wzorniczej opiera się na harmonijnie skomponowanych płaszczyznach kwadratu i prostokąta. Stabilna geometria bryły, zaznaczone krawędzie, linie załamujące się pod kątem prostym, tworzą, nawiązujące do klasyki, a jednak nowoczesne formy baterii odpowiednie dla wnętrza współczesnych łazienek i kuchni. Lekkości i dynamiki nadają bateriom łagodnie wymodelowane krzywizny wylewek i prostokątnych rączek uchwytów.

Oszczędzaj inteligentnie

Ekologiczna postawa związana z oszczędzaniem wody wcale nie musi wiązać się z uciążliwymi czynnościami i wyrzeczeniami. Innowacyjne rozwiązania zastosowane przez FERRO w bateriach i natryskach VerdeLine sprawiają, że podczas korzystania z tych urządzeń praktycznie nie dostrzeżemy różnicy. Zmianę, i to korzystną, zauważymy dopiero płacąc rachunki za wodę, ścieki i energię, dlatego Veneto VerdeLine to synonim inteligentnego oszczędzania, zapowiedź mniejszych wydatków oraz satysfakcja i pełen komfort użytkowania.

Materiał prasowy FERRO, www.ferro.pl