Ale lokale 2014 - Paleta Smaku w Warszawie

Paleta Smaku pełna... palet!

W niepozornym budynku na warszawskiej Pradze, na początku maja 2014 roku otwarto bardzo ciekawy lokal. Bistro Paleta Smaku to pomysł dwóch braci z wieloletnim doświadczeniem w gastronomii i zamiłowaniem do gotowania.

Pasję właścicieli widać tu na każdym kroku. Wystrój wnętrza to ich autorski pomysł. Wszystkie meble i przedmioty znajdujące się w lokalu wykonali oni własnoręcznie z palet. Z pomalowanych na biało palet zrobiono stoły, taborety, ławy z oparciem, wieszak, bar, półki barowe, kosz na śmieci, doniczki na kwiaty, żyrandole, lustro a nawet drzwi. Obrusy oraz brązowe i pomarańczowe poduszki na siedzenia uszyła zaprzyjaźniona krawcowa.

fot. bistro Paleta Smaku

Bistro Paleta Smaku ozdabiają świeże zioła, wyhodowane przez babcię właścicieli. Znajdziemy tu bazylię, miętę (pieprzową, polną, czekoladową), oregano, pietruszkę, koperek, lubczyk i ozdobną paprykę.

Menu cały czas się zmienia. Każdego dnia właściciele gotują coś nowego. W karcie jest jednak kilka stałych pozycji - burgery, żeberka burbon (sos na bazie Jim Beam), tatar pomidorowy czy miks sałat z grillowaną cukinią i pieczoną papryką.

Bistro Paleta Smaku

ul. Grochowska 324 lok. 13 Warszawa

Więcej o: