Ale lokale 2014 - restauracja Plac Nowy 1 w Krakowie

Nowocześnie i nietuzinkowo.

Plac Nowy 1 to nowy adres na mapie Krakowa. Restauracja o nazwie takiej samej nazwie powstała w nowo wybudowanej kamienicy w sercu krakowskiego Kazimierza. Za projekt wnętrz odpowiadają Urszula Karpów i Joanna Łyczek z grupy projektowej double look design. Wnętrza restauracji miały być nowoczesne, proste, ale jednocześnie nietuzinkowe i przyjazne.

Punktem wyjścia była dla nas prostota i dobra jakość materiałów: beton, piękna cegła, drewno dębowe, stal i miedź miały stanowić stonowane, harmonijne tło. "Kropką nad i" i elementem stanowiącym o ostatecznym charakterze wnętrz jest wszechobecna zieleń. W wysokiej części głównej sali restauracyjnej stanęły dwa drzewka oliwne, zaś na długiej ścianie w wąskiej sali z przeszklonym dachem pojawiła się żywa zielona ściana. We wszystkich salach restauracyjnych znajduje się ponad 30 szarych donic z pięknymi roślinami (m.in. strelicja, clusia rosea) a na stołach ustawione są doniczki ze świeżymi, pachnącymi ziołami.

- mówią projektantki z double look design.

Bardzo istotnym elementem projektu było również oświetlenie. Musiało być ono zrealizowane w taki sposób, by zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem tworzyć niepowtarzalny, ciepły klimat wnętrza. Lampa z miedzianych rur jak i żyrandol z żarówek na kablach wykonane zostały wg projektu double look design.

Zdecydowana większość mebli i wyposażenia wnętrz była robiona na zamówienie, więc mają one oryginalną, niepowtarzalną formę. Projektantki starały się również unikać zbyt wielu dodatków i bibelotów. Ich zdaniem, we wnętrzach restauracji powinno się znajdować tylko to co potrzebne.

Restauracja serwuje dania kuchni europejskiej (burgery, makarony, owoce morza). Można tu również skosztować piw z najlepszych polskich minibrowarów, warzonych według tradycyjnych receptur.

Restauracja Plac Nowy 1

Plac Nowy 1 Kraków

Więcej o: