Ale lokale 2014 - Le Chef we Wrocławiu

Miejsce z charakterem.

Cafe Bisto Bar Le Chef,  znajduje się w samym sercu Wrocławia, przy jednej z brukowanych uliczek odchodzących od rynku Starego Miasta. Miejsce na pozór zaciszne, w sezonie wiosenno-letnim gwarne od lokali gastronomicznych ciągnących się wzdłuż całej ulicy Więziennej. Oryginalne wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni 3XA.

Ogromnym atutem nowo otwartego lokalu jest witryna ciągnąca się wzdłuż restauracji. Wewnątrz jednak nie było już tak łatwo. Le Chef to lokal dwupoziomowy, gdzie na dole znajduje się część zapleczowa i sanitarna, natomiast na parterze - otwarta kuchnia oraz przestrzeń konsumpcyjna. Wnętrze nie najszczęśliwiej podzielone jest konstrukcyjnie na 3 mniejsze części, połączone jedynie wąskimi przejściami. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło i tym właśnie wytrychem architekci posłużyli się by z nieatrakcyjnych drzwi stworzyć bijące po oczach musztardowe opaski przejściowe które wręcz zachęcają do przenikania do dalszych części lokalu.

Fot. S. Zajaczkowski

Tym też sposobem wnętrze podzielono na trzy strefy: śniadaniowo-kawową, z wysokimi hokerami dla gości w ciągłym biegu, którzy przy pysznej kawie i prasówce mogą spoglądać na świat przez okna witryny. Druga strefa z wglądem przez witryny to część bardziej restauracyjna, z krzesłami i stolikami, gdzie można wygodnie posilić się w porze obiadowej, oraz trzecia - bezpośrednio przy barze, na wieczorne przekąski i pogawędki z barmanem przy dobrym lokalnym piwie czy wyszukanym drinku.

Oba poziomy mają w sumie powierzchnię ok.  120 m kw., dlatego na parterze nie zabrakło wielkiej tafli lustra, która nie dość że powiększyła jedno z pomieszczeń, to podwoiła optycznie serce wnętrza - bar restauracji. Do dekoracji użyto materiałów raczej surowych, o stonowanych barwach, aby stały się miłym tłem dla atrakcyjnych dla oka różnorodnych dań serwowanych przez szefa kuchni, akcentując wyłącznie musztardowe opaski w celu "wciągnięcia" klienta w dalsze przestworza lokalu.

Bar wykonano z odratowanych poniemieckich drzwi drewnianych, które razem z surowym drewnem posadzki tworzą bardzo ciepły klimat. Kuchnia optycznie oddzielona głębokim grafitowym kolorem daje ogromną głębię, co dodatkowo zaburza odbiór tak naprawdę niewielkiej przestrzeni bistro-baru.

Kuchnia optycznie oddzielona głębokim grafitowym kolorem daje ogromną głębię, co dodatkowo zaburza odbiór tak naprawdę niewielkiej przestrzeni bistro-baru.

W Cafe Bistro Bar Le Chef jest prosto, przystępnie, na luzie i niezobowiązująco. W menu każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zapomnieliśmy o wegetarianach oraz o najmłodszych gościach. Całość tworzy młody i ambitny zespół kucharzy, dla których gotowanie to pasja, a nie chwilowe zajęcie.

- mówi Dariusz Markowicz, właściciel.

Serwowana jest tu kuchnia europejska i śródziemnomorska. W sezonowej karcie znajdują się lekkie sałaty, bogate w unikalne smaki takie jak marmolada ze świeżych pomidorów i chili podawana na sałacie z kurczakiem, avocado i wypiekanym na miejscu chlebem.

Cafe Bistro Bar Le Chef

ul. Wiezienna 31 Wroclaw

Więcej o:
Copyright © Agora SA