Ale lokale 2014 - Klubokawiarnia Laba w Opolu

Śniadanie na wyspie, z widokiem na sarny i jelenie!

Klubokawiarnia Laba znajduje się w samym centrum malowniczej Wyspy Bolko w Opolu. Sama lokalizacja kawiarni w tym miejscu ma jeszcze przedwojenne tradycje, gdzie na Wyspę z centrum można było dostać się jedynie promem. Tradycja konnych przejażdżek, wieczorów tanecznych i letnich spacerów wygasła w latach 60. XX w.  Dopiero rewitalizacja wyspy i powstanie Laby na nowo zwróciło zielone centrum Opola jego mieszkańcom. I to właśnie nietypowe położenie - brzeg stawu, pomosty i otoczenie przez zieleń stanowiło punkt wyjścia przy projektowaniu wystroju Klubokawiarni.

Całe wnętrze lokalu utrzymane jest w przyjaznej, spokojnej kolorystyce. Wyjątkowym atutem jest prawie całkowite przeszklenie lokalu  oraz system rozsuwanych ścian co powoduje, że przy sprzyjającej aurze Laba z łatwością przenosi swój środek ciężkości na zewnątrz. Dodatkowo płynność granicy między wnętrzem a zewnętrzem rozmywają zielone elementy wystroju - bar oraz kanapy.

Zależało nam, aby wnętrze było nie tylko przyjazne ale i "puszczało oko" do gości - stąd też zastosowanie lamp - balonów autorstwa Borisa Klimka (Memory Light)

- mówi Jakub Malenta.

Całą przestrzeń dookoła budynku zapełniają leżaki, kino plenerowe, plaża z hamakami, drewniane pomosty wychodzące w staw i stary kontener morski zaadaptowany na letni bar a zimą wypożyczalnia nart biegowych.

Wszystkie dania w Labie przygotowane są na miejscu z najwyższej jakości składników. Zarówno smakosze mięsa jak i wegetarianie mogą znaleźć coś dla siebie. Serwowane są tu dania zarówno "na słodko" jak i "na słono", napoje zimne i gorące. Osoby uprawiające sporty na Wyspie mogą wpaść na napoje fit, a spacerowicze zamówić kosz piknikowy oraz produkty na wynos.

Do Laby warto wpaść zwłaszcza rano - pijąc kawę można podziwiać sarny i jelenie pasące się po drugiej stronie stawu.

Klubokawiarnia Laba

ul. Spacerowa 16 Opole

Więcej o: