Ale lokale 2014 - Concordia Taste w Poznaniu

Restauracja w centrum... designu!

Wyjątkowość Concordia Taste polega na tym, że jest częścią większej idei - centrum innowacji, designu i biznesu Concordia Design. Zarówno to, co znajduje się na talerzach gości restauracji jak i to, jak ona wygląda jest ściśle związane z dobrym designem.

Przestrzeń restauracji jest ogromna, jednak oprócz stolików, krzeseł, baru i innych elementów potrzebnych do funkcjonowania restauracji często można tu trafić na wernisaż wystawy, trwający aktualnie koncert czy inne, ciekawe wydarzenie. Twórczy nastrój tworzą zarówno stali bywalcy restauracji - pracownicy małych firm z sektora kreatywnego zajmujących biura w CoOfficach na pierwszym piętrze (są wśród nich projektanci, architekci, dziennikarze), ale także (a może przede wszystkim wystrój restauracji). To właśnie dodatki i "ubranie" wnętrza Concordia Taste tworzy jej nastrój. A Concordia Taste lubi się przebierać - zmienia swój wygląd o każdej porze roku. Przebierać lubi się także obsługa restauracji, którą ubiera projektantka mająca swoją pracownię i showroom piętro niżej - Magda Hasiak. O dodatki (muszki, poszetki, kokardki) zadbała projektantka Karolina Pytlakowska, która w pracowni DecoLove tworzy własnoręczne piękne dodatki do ubrań.

Fot. Concordia Taste

Lakierowana, betonowa podłoga, pomalowane na biało ceglane ściany oraz ogromne okna są idealną oprawą dla najbardziej wymyślnych i zaskakujących dekoracji. Od niedawna projektantami tych dekoracji są studenci poznańskiej szkoły designu School of Form - to dla nich sposób na sprawdzenie swoich możliwości projektowych i organizacyjnych, a dla gości gwarancja, że dekoracje zawsze będą kreatywne i zaskakujące.

Były już wiszące pod sufitem doniczki z prawdziwymi, pachnącymi roślinami, były kartonowe drzewa, futurystyczne i nowoczesne ażurowe dekoracje i współczesna wersja świętojańskich wianków. Teraz w restauracji królują rybackie sieci, na stołach znajdują się małe pirackie sakwy, a niektórym może zdarzyć się, że rybne menu dostaną zamknięte niczym list w szklanej butelce.

Wraz z zmianą wystroju restauracji zmienia się też menu, które estetycznie i smakowo współgra z aktualnym wyglądem lokalu. Wnętrze restauracji to nie adoracja skrępowanej elegancji, wręcz przeciwnie raczej luz i swoboda w dobrym wydaniu. To jak restauracja wygląda ma wpływ na nastrój gości i to, w jaki sposób się tam czują. W Concordia Taste czują się jak ryba w wodzie! Szczególnie teraz, kiedy w menu królują świeże i pyszne ryby, a nad sufitem wiszą rybackie sieci!

Restauracja Concordia Taste

ul. Zwierzyniecka 3 Poznań

Więcej o: