Ale lokale 2014 - Di Cafe Deli we Wrocławiu

Przyjazna atmosfera i wnętrze inspirowane wzornictwem lat 50. XX w.

Di Cafe Deli, we wrocławskim wieżowcu Sky Tower, to kawiarnia z piekarnią wyróżniająca się przyjazną, nieformalną atmosferą i charakterystycznym wnętrzem inspirowanym wzornictwem z lat 50. XX w. Zaprojektowali ją architekci z pracowni Buck Architekci .

Projekt zakładał opracowanie konceptu współczesnej kawiarni z własną piekarnią - przyjaznego miejsca ze swobodną atmosferą, odpowiedniego na poranną kawę, codzienny lunch i spotkanie po pracy. Miejsca, w którym widać pasję dla twórczego gotowania i radość ze smacznego posiłku w dobrym towarzystwie, a przy tym bezpretensjonalnej przestrzeni sprzyjającej wizytom zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

Fot. Buck Architekci

Koncepcja Di Cafe Deli została oparta na idei nieformalnej jadalni - miejsca wspólnych codziennych posiłków i ożywionych rozmów. Inspirowany wzornictwem lat 50. XX w. projekt wnętrza koncentruje się na charakterystycznych detalach utrzymanych w stylistyce retro, naturalnych materiałach wykończeniowych i typowym dla jadalni - wykonanym wg autorskich projektów - wyposażeniu. Znajdziemy tu duży wspólny stół o nieregularnym kształcie, oryginalny kredens ozdobiony drewnianą mozaiką, kryjący w sobie kilkanaście szafek i szuflad oraz minimalistyczną marmurową wyspę kuchenną pełniącą funkcję baru.

Tło dla całości wnętrza stanowi dobrze widoczna, półotwarta kuchnia z piekarnią, która dzięki przeziernej szklano-stalowej konstrukcji ścian płynnie łączy się z częścią jadalną i pozwala na swobodną spontaniczną, komunikację między kucharzami, obsługą i gośćmi kawiarni.

Charakter miejsca podkreśla dodatkowo przestrzenna aranżacja klasycznych białych kloszy lamp, lekkie drewniane krzesła retro oraz posadzka w drobną, czarno - białą szachownicę.

Di Cafe Deli

ul. Powstańców Śląskich 95 Wrocław

(budynek Sky Tower)

Więcej o: