Polski projekt: porcelana Magdaleny Estery Łapińskiej

Zastanawialiście się kiedyś jaką wartość oprócz tej sentymentalną może mieć rodzinna porcelana?

Projektantka Magdalena Estera Łapińska postanowiła na nowo przybliżyć niepowtarzalność porcelany poprzez zastosowanie nowoczesnych wzorów w tradycyjnym wydaniu.

Pomysł na wykorzystanie porcelany - najszlachetniejszego według autorki, materiału na świecie i odnawianie starej porcelany powstał jeszcze na studiach, kiedy to projektantka stworzyła projekt "Sen o Warszawie". Była to kolekcja ceramicznych miniatur modernistycznych budynków stolicy. Projekt szybko zyskał nie tylko medialne zainteresowanie, ale również uznanie wielu sympatyków sztuki.

lapinska-porcelana.com

Wtedy też powstał pomysł na stworzenie własnej marki "Łapińska Porcelana", w której autorka sama wymyśla wzory i własnoręcznie je wykonuje. Dzięki temu powstają projekty inspirowane latami 50 i 60 tymi.

Porcelana zazwyczaj kojarzy nam się z dawnymi czasami, z zastawą u dziadków wykładaną tylko na specjalne okazje. Jednak dzięki temu, że projektantka oferuje również spersonalizowane produkty możemy zamówić talerz, filiżankę czy zastawę z autorskim wzorem, na przykład na prezent dla najbliższych.

A Wam jak się podoba takie nowoczesne ujęcie tematu z historią?

Więcej o: