Ale lokale 2014: U Muzyk'uff w Gdyni

Czarno-białe miejsce z muzyczną duszą

U Muzyk'uff to kawiarnia, pub i klub jazowy w jednym. W czerwcu miejsce to obchodziło pierwsze urodziny. Maciek Łyszkiewicz, który zajmuje się większością działań artystycznych, jest kompozytorem, pianistą i autorem tekstów. Pisał piosenki m.in. dla No Limits, Łyczacza, Leszcze, Grażyna Łobaszewska, na potrzeby teatru i filmu. Zarówno Maciek, jak i jego żona Małgorzata Toporowska-Łyszkiewicz zakochani są w Gdyni i w sztuce!

Miejsce z założenia jest przystosowane zarówno do kameralnych koncertów jazz, pop, muzyka klasyczna, poezja śpiewana, piosenka aktorska ( specjalnie wygłuszone ściany), jak i do prezentacji filmów( profesjonalny wysuwany ekran oraz projektor multimedialny). Na koncertach używany jest wysokiej jakości sprzęt nagłaśniający BOSE.  Wystawy , które są tu organizowane pokazują zarówno malarstwo, fotografikę i jak grafiki.

Oryginalny wystrój wnętrz projektowała architekt Maja Berwetrz.

Oprócz koncertów odbywają się tu spotkania "Gdynia - zakurzone fotografie", na które Gdynianie ci młodzi i starsi przynoszą cz ęsto unikatowe pamiątki w postaci zdjęć i dokumentów.

Ciasta przygotowywane są według przedwojennych przepisów babci Steni. Jabłecznik serwowany jest ze śmietaną sprowadzaną przez właścicieli prosto z Kaszub, z jednej z tamtejszych mleczarni!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Cafeart U Muzyk'uff

ul. Derdowskiego 9-11 Gdynia

Wszystkie nominowane lokale zobaczycie TU>>

Więcej o: