Stołki, lampy, buty - produkty "DIY" od polskich projektantów

Polscy projektanci zaprojektowali przedmioty nawiązujące do starych ludowych sprzętów. Wszystkie będzie można wykonać samodzielnie - podzielili się z nami technologią!

Pani Jurek, Aze Design i Artur Gosk to znani i cenieni polscy projektanci młodego pokolenia. Zaprojektowali oni przedmioty codziennego użytku, nawiązujące do starych ludowych sprzętów, pochodzących ze zbiorów muzeum etnograficznego w Warszawie. Nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że wszystkie przedmiotu możemy wykonywać, kopiować i modyfikować bez zarzutu naruszania praw autorskich (wolna licencja Creative Commons).

Wszystko za sprawą nowatorskiej inicjatywy "Uwolnić projekt", której organizatorem jest Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Stowarzyszenie "Z siedzibą w Warszawie". Przedmioty nie będą wyprodukowane - wszystko zależy więc od Was. Można zrobić je samemu (w oparciu o przygotowaną przez projektantów dokumentację techniczną) lub zlecić je projektantowi. Wszystkie przedmioty, które zainspirowały projektantów do stworzenia nowych wersji, pochodzą z magazynku gospodarki podstawowej i rzemiosła w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. To magazyn codziennych sprzętów, używanych przez polską wieś.

W pierwszej odsłonie możemy obejrzeć 4 projekty. Kolejne projekty przedmiotów w ramach inicjatywy "Uwolnić projekt" zostaną pokazane już wkrótce. Niedługo udostępniona zostanie dokumentacja techniczna, która umożliwi samodzielne wykonanie prezentowanych przedmiotów.

Serwis Domosfera.pl został patronem medialnym akcji "Uwolnić projekt". O wszystkich szczegółach będziemy Was informować na bieżąco! Przyjrzyjmy się dokładniej pierwszym przedmiotom!

I filmik:

Zobacz wideo
Więcej o: