Krakowskie mieszkanie w odcieniach beżu

Połączenie francuskiej stylistyki z nowoczesnymi formami

Zaglądamy dziś do pewnego mieszkania o powierzchni 35 m kw., zlokalizowanego w krakowskiej Rezydencji Novum. Apartament należy do firmy Sun & Snow. Przeznaczony został na wynajem, z myślą o zmęczonych hotelami turystach, ceniących sobie niezależność.

Mieszkanie to przykład połączenia stylistyki francuskiej z lekkimi, nowoczesnymi formami. Funkcjonalnie rozplanowana przestrzeń urządzona została w spójny sposób. Aranżacja całego wnętrza utrzymana jest w neutralnej kolorystyce. Dominują tutaj biel i odcienie beżu, uzupełnione o łagodne brązy i szarości. Całość pomyślana została tak, aby odejść od rozwiązań typowych dla pokoi hotelowych. Na 35 m kw. zaaranżowano salon z jadalnią, w pełni wyposażoną kuchnię oraz sypialnię.

Stylizowana szafa przy wejściu służy jako miejsce na garderobę, jak również za schowek mieszczący odkurzacz, żelazko, deskę do prasowania i suszarkę na bieliznę. Duży regał w części wypoczynkowej także ma dwie funkcje. Od strony dużej sofy umieszczono na nim sprzęt RTV, a równocześnie oddziela salon od sypialni z małżeńskim łóżkiem.

Fot. Sun & Snow

Aby nadać wnętrzu elegancki charakter, zdecydowano się na białe stylizowane meble i podsufitowe sztukaterie. Dzięki jasnym kolorom i konsekwencji w doborze wyposażenia, przestrzeń staje się studiem, w którym poszczególne funkcje wzajemnie się przenikają.

Także w oddzielonej od reszty pomieszczeń łazience powtarzają się podobne motywy dekoracyjne. Elementem wyznaczającym klimat są białe kafle "ułożone w cegiełkę". Przywodzą one na myśl paryskie metro lub kamienicę z początków ubiegłego wieku.

W niewielkim wnętrzu obszerna kabina prysznicowa staję się mało widoczna dzięki zastosowaniu dwóch tafli szkła pozbawionych szprosów. W ciągu szafek pod blatem ukryto pralkę. Charakter małego pokoju kąpielowego dają drewniane panele podłogowe. Użyte zamiast tradycyjnej terakoty ocieplają wnętrze.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.