Drewniane kokony na lotnisku

Gigantyczne kokony na lotnisku w Azerbejdżanie!

Tureckie studio architektoniczne Autoban zaprojektowało gigantyczne drewniane "kokony", które możemy podziwiać na lotnisku w Baku, w Azerbejdżanie. Architekci chcieli stworzyć pasażerom miejsce, które nie tylko będzie cieszyło oko, ale będzie również funkcjonalnie. W końcu rocznie lotnisko w Baku odwiedza sześć milionów pasażerów.

Kokony nie są tylko ozdobami. Każdy z nich pełni inną funkcję. Mieszczą się w nich kawiarnie, bary, kioski, strefy zabaw dla dzieci oraz miejsca do przechowywania bagażu. Korzystanie z kokonów jest więc elastyczne, a jak twierdzą właściciele lotniska - będą one ciągle ulegały zmianom.

Zostały wykonane z drewnianych gontów oraz pokryte dębowym fornirem, tworząc dzięki temu efekt skorupy o różnych wielkościach. Takie rozwiązanie powoduje, że w środku pasażerowie czują się jak w gnieździe.

Aby całość ze sobą współgrała, architekci zastosowali także podobne drewniane skrzywienia na krawędziach płytek podłogowych zarówno w atrium jak i na schodach, dzięki czemu efekt jest jeszcze bardziej powalający!

A Wam jak podobają się takie kokony na lotnisku?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.