Plakaty we wnętrzu - nowoczesny sposób na stylową aranżację

Aby odmienić przestrzeń mieszkalną wcale nie musimy sięgać po farby i tapety. Wykorzystanie plakatów we wnętrzu to bezpieczny dla portfela i oryginalny sposób na ożywienie nudnej aranżacji. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych ma jeszcze jedną zaletę - możemy dowolnie zmieniać grafiki, tworząc całkiem nowe stylizacje!

Pierwsze skojarzenie związane z plakatami? Pstrokate elementy pokoju młodzieżowego. Must have każdego fana muzyki, filmu, piłki nożnej, koszykówki, a także zakochanej w gwieździe kina nastolatki. Bo chyba każdy z nas miał kiedyś w swoim pokoju poster jakiejś super gwiazdy, prawda?

Być może w latach 90. tego typu elementy nie miały prawa pojawić się na ścianach salonów oraz kuchni. Jednak świat idzie do przodu, otwierając się na nowe pomysły. Jednym z nich jest właśnie wykorzystywanie posterów jako ozdób przestrzeni mieszkalnej. Nie bójmy się więc wcielać posterów we własną przestrzeń mieszkalną. Wybór grafiki to świetna zabawa, a efekt jest piorunujący!

Typografia, grafika vintage, czy pop-art?

Rodzaj grafiki zależy wyłącznie od naszego gustu i aranżacji pomieszczenia, do którego taki detal chcemy wcielić. Plakaty doskonale sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Mamy tam wręcz nieograniczone pole manewru, a więc dobieranie printu nie powinno być uciążliwe. W przestrzeniach utrzymanych w trendzie vintage, klasycznym, czy rustykalnym, również możemy użyć posterów. Pamiętajmy jednak, by były one na tyle związane z obowiązującą stylizacją, by nie zaburzały jej charakteru. Oczywiście warto ryzykować, bawić się grafikami i pozwalać im przełamywać jednoznaczną aranżację. Plakaty pozwalają na dowolność. Najbezpieczniejszym motywem graficznym, który sprawdza się w niemal każdym miejscu, jest typografia. Wszelkiego rodzaju napisy, hasła, cytaty, a nawet rozsypane litery sprawią, że wnętrze stanie się bardziej intrygujące. Dobrze wyglądają również plakaty z jednym, mocnym akcentem. Może to być np. znak jednego z superbohaterów Marvela, herb ulubionego klubu piłkarskiego, albo zdobiony inicjał. Motywacyjne hasła, czy zabawne rysunki, zachwycą każdego naszego gościa.

W domu i w kawiarni

Plakaty wydają się być naprawdę fascynującym dodatkiem do wnętrz w przestrzeni publicznej. Zdobiąc nimi ściany kawiarni, świetlicy szkolnej, siłowni, albo klubu fitness, stworzymy wyjątkową atmosferę. Wyraziste, kolorowe grafiki, urozmaicą aranżację takich pomieszczeń. Ponadto są niezwykle opłacalne - zakup kilku plakatów jest tańszy od tapetowania, czy malowania. A kiedy grafiki znudzą się nam i naszym klientom, wystarczy zdjąć je ze ścian. I gotowe!

Kreatywność przede wszystkim!

Nie możesz zdecydować się na jeden ze wzorów proponowanych przez sklepy wnętrzarskie? Pomyśl o stworzeniu spersonalizowanego posteru. Umieszczając na nim konkretne słowa, np. cytat z ulubionej piosenki, stworzymy unikalne dzieło. Taki poster to idealny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby.

Więcej o: