16 milionów kolorów w jednym długopisie

Na rynku pojawił się długopis, który posiada aż 16 milionów kolorów

Jak to możliwe? Otóż długopis marki Scribble umożliwia pobranie koloru ze wszystkiego co znajduje się wokół nas. Wystarczy zbliżyć długopis do przedmiotu, z którego chcemy pobrać kolor, zeskanować i gotowe. Wszystkie pobrane kolory przechowywane są w pamięci wewnętrznej, dzięki czemu w każdej chwili można wrócić do danego koloru.

Urządzenie pracuje z wykorzystaniem czujnika koloru oraz mikroprocesora do wykrywania barw. Jest bardzo proste w obsłudze i wystarczająco małe, aby mogło zmieścić się w kieszeni lub torebce.

Długopis można stosować na dwa sposoby. Po pierwsze, można go używać jak klasyczny długopis i pisać lub rysować nim po papierze. Jeżeli jednak wolicie rysować na ekranie urządzenia mobilnego, musicie pobrać aplikację Scribble +, dostępną na stronie producenta. Obie wersje korzystają z technologii Bluetooth lub kabla Micro-USB do komunikacji z komputerem i innymi urządzeniami mobilnymi.

Mark Barker i Robert Hoffman twórcy ScribblePen stworzyli produkt, który może odtworzyć każdy kolor na świecie. Dodatkowo może być alternatywą dla tysięcy długopisów, a tym samym znacznie zmniejszy ilość odpadów tworzyw sztucznych.

Chcielibyście mieć taki długopis?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Zobaczcie inne przedmioty z cyklu "Niezły gadżet">>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.