Polski projekt: Prism - więcej niż krzesło

Krzesło inspirowane geometrycznym kształtem szlifu kamieni szlachetnych.

Krzesło Prism to nowość w ofercie NOTI. Zaprojektował je Krystian Kowalski, absolwent wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie i Design Products Royal College of Art w Londynie. Doświadczenia zawodowe zdobywał pracując w studiach projektowych w Mediolanie, Warszawie i Łodzi.

Inspiracją dla projektanta była geometria oszlifowanych kamieni, pozornie surowa i nieuporządkowana ale tworząca logiczną całość. Projektant zastosował ten sam geometryczny język tworząc krzesło Prism, o charakterystycznym i eleganckim kształcie.

Podstawy z drewna bukowego, tworzone dzięki zaawansowanej technologii obróbki drewna, wkomponują się w domowe aranżacje. Stają się nie tylko częścią tradycyjnego duetu stół-krzesło, ale często najbardziej wyrazistym elementem danego wnętrza. Z kolei warianty aluminiowych podstaw (także na kółkach) z łatwością można zastosować w przestrzeniach biurowych, hotelowych czy restauracyjnych. Projektant dużą wagę przyłożył do detalu - widoczne przeszycia podkreślają elegancką formę krzesła, jednocześnie świadcząc o starannym, ręcznym wykonaniu.

Nowość marki NOTI występuje w wielu wzornikach tkanin oraz czterech podstawach co daje możliwości przystosowania do charakteru konkretnego pomieszczenia. Prism wykonano w technologii pianki wtryskowej, która zapewnia trwałość i komfort użytkowania. Umożliwia także precyzyjne profilowanie siedziska. Podczas produkcji zadbano również o to, aby krzesło nie było zbyt ciężkie i posiadało optymalny kształt do zastosowania w przestrzeniach restauracyjnych i biurowych czy hotelach. Możliwość pochylenia oraz zmiany wysokości siedzenia (dostępne przy zastosowaniu podstawy aluminiowej) umożliwi komfortową i zdrową pracę przy biurku czy stole przez wiele godzin.

Mebel miał swoją międzynarodową premierę podczas tegorocznych największych targów rynku biurowego i kontraktowego - Orgatec w Kolonii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.