Aukcja Młodej Sztuki już wkrótce

Internetowy dom aukcyjny Fineart's organizuje Aukcję Młodej Sztuki

Aukcje młodej sztuki to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Motywy kupujących są różne: bo to oryginalny dodatek do wnętrza, chęć wspierania talentów, czy tworzenie własnej kolekcji. Nic  dziwnego, że chętnych na prace młodych polskich artystów po przystępnych cenach nie brakuje. Teraz stają się one jeszcze bardziej dostępne.

Światowy handel sztuką coraz śmielej wkracza do Internetu. Czołowe domy aukcyjne łączą siły z gigantami takimi jak eBay, a w sieci pojawiają się portale dzięki którym obraz, czy rzeźbę kupimy nie wychodząc z domu. Trendy te docierają również do naszego kraju - na rynku zaczynają pojawiać się pierwsze inicjatywy tego typu.

Jedną z nich jest internetowy dom aukcyjny Fineart's, który już 7 listopada o godzinie 20:00 rozpocznie swoją premierową Aukcję Młodej Sztuki. Podczas trwającej dziewięć dni licytacji do  kupienia będą 23 prace autorstwa 19 młodych artystów. Wśród nich takie nazwiska jak Wojciech  Brewka, czy Viola Tycz, których twórczość regularnie i z powodzeniem pojawia się na aukcjach w "tradycyjnych" domach aukcyjnych. Zobaczcie katalog>>

Wojciech Brewka, którego inspirowane street artem prace można było niedawno oglądać na wystawie w warszawskiej galerii Chłodna 31 specjalnie na tę okazję przygotował kolejny obraz z cieszącej się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów serii "Portrety zwierząt".

Viola Tycz, artystka której obrazy znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i  Krakowie na aukcji zaprezentuje dwa intrygujące i nad wyraz aktualne obrazy - "Samotność w sieci" i "Armani" (z cyklu "The Victim of Fashion).

Nie zabraknie również rzeźby - licytować będzie można dwie prace niezwykle obiecującego rzeźbiarza Tomasza Górnickiego ("Czaszkakoń" i "Zuo"). O artyście głośno było na początku tego  roku, gdy jedną ze swoich prac - wystające ze ściany ręce - umieścił w tunelu warszawskiej trasy W-Z.

Oprócz tego w ofercie aukcji znajdzie się wiele innych interesujących prac m.in. rysunki ekscentrycznego Roberta Kuty, czy monumentalny (1,4 x 2 m!) obraz "Fajna Świnka" autorstwa Mateusza Machalskiego.

Aukcja potrwa do 16 listopada do godziny 20:00 - aby wziąć udział wystarczy odwiedzić stronę www.fineartsah.com .

ZOBACZCIE KILKA PRAC>>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.