Jasne mieszkanie na warszawskiej Pradze

Cegła, beton, drewno i biel, czyli mieszkanie na warszawskiej Pradze Południe.

Dziś zaglądamy do bardzo ciekawego mieszkania na warszawskiej Pradze Południe, zaprojektowanego przez pracownię architektoniczną Abażur Marta Kramkowska.

Mieszkanie o powierzchni 74 m kw. jest na planie prostokąta. Składa się z pokoju dziennego z aneksem kuchennym, łazienki, sypialni oraz pokoju dziecka. Właścicielami jest młoda para, chcąca, aby ich własne "cztery kąty" były przede wszystkim miejscem, w którym można odpocząć. Przyjrzyjmy się dokładniej niektórym pomieszczeniom!

Kwintesencją całego mieszkania jest hol. Elementy tu wykorzystane, powtarzają się w pozostałych pomieszczeniach. Na wprost wejścia, na ceglanej ścianie, zawieszono duże lustro w białej, delikatnie rzeźbionej ramie. Odbija się w nim szafa na ubrania i buty, której fronty wykonane są z lamelek.  Ścianę po prawej stronie od wejścia zdobi tapeta imitująca beton.

revisual.pl

Cegła pojawia się również w salonie, nadając wnętrzu ciepły klimat. W celu równowagi kolorów i natężenia ciepła, pozostałe ściany pomalowane zostały jasnoszarą farbą. Zabudowę kuchenną wykonano z MDF-u lakierowanego na wysoki połysk w dwóch kolorach - fronty szafek poniżej blatu są szare a powyżej białe. Między szafkami umieszczono szkło w kolorze białym. Ożywiającym akcentem kolorystycznym jest fotel i zasłony oraz kilka dodatków w kuchni w kolorze cytrynowym.

Sypialnia jest kolorystycznym negatywem pokoju dziennego. Ściany pomalowano farbą w ciepłym odcieniu, a główna ściana za łóżkiem pokryto tapetą w odcieniach ochładzających pokój. Po prawej stronie łóżka za przesuwanymi drzwiami ukryto garderobę.

Łazienka została zaprojektowana w surowym klimacie, który sprytnie przełamuje fornir na meblach. Żarówki na niebieskim kablu to wisienki na torcie.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? My jesteśmy na TAK!

ZOBACZCIE MIESZKANIE >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.