Polski projekt: sofa Pesto

Nowa sofa zaprojektowana przez Tomasza Augustyniaka.

Tomasz Augustyniak to jeden z najlepszych polskich projektantów. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od wielu lat projektuje meble, które nie tylko trafiają do naszych domów i biur, ale reprezentują polskie wzornictwo na licznych zagranicznych festiwalach.

Kilka miesięcy temu Tomasz Augustyniak zaprojektował dla marki Comforty sofę Pesto. Ideą projektu było stworzenie komfortowego mebli, wyróżniających się nowoczesną, stonowaną linią i funkcjonalnością. Sofa Pesto pozwala swobodnie komponować strefy wypoczynku w różnorodnych  wnętrzach - zarówno nowoczesnych, jak i tych bardziej klasycznych.

Bez względu na panujący we wnętrzu klimat, Pesto wniesie do niego doskonały komfort i subtelne detale. To użytkownik zdecyduje jednak o ich znaczeniu, nadając meblu ostateczny wyraz

- powiedział Tomasz Augustyniak o nowym projekcie.

Znakiem rozpoznawczym Pesto jest linia oparcia płynnie przechodząca w podstawę, która wraz z poduchami, tworzy harmonijny układ brył.  Mebel podtrzymują charakterystyczne drewniane lub stalowe nóżki.

Sofa występuje w dwóch wariantach: "Pesto" i "Pesto Piu". W pierwszym, podłokietniki zintegrowane są z podstawą, tworząc bardziej klasyczną linię, natomiast w drugim, geometryczna forma podłokietników nadaje sofie współczesny wygląd. Jak Wam się podoba nowość Comforty?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.