Spieki kwarcowe - co to takiego?

Spieki kwarcowe są modne, odporne i trwałe. Płyty z nich wykonane to jeden z najgorętszych debiutów wśród materiałów wykończeniowych. Jak w aranżacji wnętrz wykorzystujemy spieki kwarcowe?

Spieki kwarcowe - designerski kwarc

Spieki kwarcowe zachwycają architektów wnętrz na całym świecie. Mają nie tylko bardzo dobre właściwości użytkowe, ale również nowoczesny design, odpowiadający oczekiwaniom najbardziej wymagających architektów wnętrz. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że spieki kwarcowe występują w szerokiej gamie wzorów - możemy wybierać spośród ok. 150 rodzajów płyt (pod względem wyglądu), które imitują m.in. naturalny kamień, drewno, metal, a nawet węgiel. Spieki kwarcowe we wszystkich tych odsłonach oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale i ich fakturę. To sprawia, że możemy zrealizować projekt aranżacji wnętrza oparty na zastosowaniu różnych materiałów poprzez zakup tego jednego, ale o różnych fakturach.

Marmur we wnętrzach >>

Spieki kwarcowe odporne na ścieranie

Spieki kwarcowe w formie płyt są odporne na rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia jej powierzchni. Doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, ponieważ nie uwalniają pod wpływem wody żadnych substancji. Nie dopuszczają również do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów. Są bardzo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Właściwości płyt pozostają niezmienne nawet przy intensywnej eksploatacji i częstym czyszczeniu. Nic dziwnego, że objęte są wieloletnią gwarancją producenta. Sprzedawane w arkuszach mogą być docinane na konkretny wymiar.

Fot. Dekorian

Spieki kwarcowe Laminam

Spieki kwarcowe Laminam w formie płyt są idealnie płaskie, a ich grubość zaskakuje - mają zaledwie 3 milimetry. Mimo to mają odporność porównywalną z naturalnym kamieniem. Mogą być stosowane jako materiał wykończeniowy na podłogi, ściany, blaty kuchenne i łazienkowe, parapety oraz meble - a nawet na elewacje budynków. Spieki kwarcowe nie ważą dużo - metr kwadratowy takiej płyty to zaledwie 8 kg.

Blat w kuchni: konglomerat czy kamień? >>

Fot. Laminam

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.