SIESTA - umiarkowani minimaliści

Green Lamp, czyli połączenie lampy i doniczki oraz BABY, matrioszki do przechowywania drobnych rzeczy, to dwa projekty młodej polskiej marki SIESTA.

Jak mówią założyciele marki, Zuzanna Malinowska i Marcin Wroński, pomysł na SIESTA narodził się z chęci tworzenia pięknych, użytecznych przedmiotów dla świadomych odbiorców, jednak bez zbytniego napuszania się i operowania designerskim żargonem.

Nasza marka to manifest slow-life, czyli (po)wolnego życia. Chodzi o zwolnienie, cieszenie się chwilą, docenienie tego, kogo mamy i co mamy. Wierzymy, że za pośrednictwem użytecznych i pięknych projektów można pozytywnie wpływać na ludzkie życie. Jako minimaliści uważamy, że im więcej posiadasz, tym bardziej ograniczona jest Twoja wolność. Naszym zdaniem, warto otaczać się mniejszą ilością przedmiotów, ale takimi, które mają dla nas wartość i opowiadają dobre historie

- tłumaczą twórcy SIESTA.

Green Lamp to wyjątkowe połączenie lampy i doniczki, w której można zasadzić dowolną roślinę. Premiera projektu odbyła się na Tent London, jednej z ważniejszych ekspozycji podczas London Design Festival w 2012 r. Green Lamp to lampa, która zmienia się wraz ze wzrostem rośliny. Razem ze zmieniającym się kształtem rośliny zmienia się nie tylko wygląd lampy-doniczki, ale i niesamowita gra światła i cieni przez nią rzucanych.

Marcin Wroński i Zuzanna Malinowska

Matrioszki są mocno zakorzenione we wschodnioeuropejskiej kulturze, ale też dobrze rozpoznawalne w wielu zakątkach globu. Ceramiczne matrioszki BABA wykonywane są ręcznie, a następnie "ubierane" grafikami różnych ilustratorów z całego świata w specjalnych, limitowanych seriach. BABY mogą przechować najróżniejsze rzeczy od cukru czy soli, poprzez kosmetyki i przybory biurowe aż po telefon, zegarek czy klucze.

Zgodnie z wyznawaną filozofią założycieli marki, wszystkie projekty z rodziny SIESTA są tworzone lokalnie przez sprawdzonych rzemieślników: stolarzy, modelarzy, drykarzy, ślusarzy i mistrzów ceramiki, przy wykorzystaniu - o ile to tylko to możliwe - ekologicznych materiałów.

Projekty SIESTY można dostać na MyBaze.com.

Więcej o swojej marce opowiadają twórcy:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.