Oblo - innowacyjna zabawka dla dzieci!

Rewolucyjna zabawka dla dzieci, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła piłeczka!

Absolwent School of Design w Zagrzebiu Marko Pavlovic stworzył Oblo - rewolucyjną zabawkę dla dzieci, która na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła piłeczka. W rzeczywistości jest to kula składająca się z puzzli 3D, które w łatwy i intuicyjny sposób można składać i rozkładać do woli.

Według licznych teorii to właśnie gry dotykowe są potężnym narzędziem nauki dla dzieci, dlatego Oblo (dzięki swojej konstrukcji oraz połączenia kuli z puzzlami) pobudza zarówno dotykowe jak i psychiczne bodźce dziecka. Zabawka rozwija zdolności motoryczne i koordynację ręka-oko, angażuje obie ręce, pobudza ciekawość i jest doskonałym przygotowaniem do nauki pisania i rysowania.

Jak działa Oblo? Cała zabawa polega na budowaniu i demontowaniu kolorowych elementów puzzli. Zabawka skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Jej koszt to 18 dolarów. Jak dodaje projektant, Oblo uczy geometrii przestrzennej i umiejętności ruchowych. Nie bez powodu projekt ten został uhonorowany najbardziej prestiżową nagrodą IDEA przyznawaną przez Society of America.

A Wam jak podoba się taka zabawka?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: