Mieszkanie w kamienicy na warszawskiej Starej Ochocie

Mieszkanie, w którym nowoczesność miesza się z klasyką.

Lubimy wnętrza, w których klasyka miesza się z nowoczesnością! Właśnie takie jest mieszkanie na warszawskiej Starej Ochocie, zaprojektowane przez architektów z pracowni STUDIO.O. Mieszkanie, o powierzchni 60 m kw., znajduje się w kamienicy z 1928 roku.

Zastosowano tu klasyczne materiały wykończeniowe (tj. drewniana podłoga czy duże lustra optycznie powiększające pomieszczenie), których dopełnieniem jest nowoczesne wyposażenie uznanych marek - Mooi, Cole & Son czy Prandina.

Pokój dzienny połączono z małym salonem i otwartą kuchnią. Dzięki temu rozwiązaniu, na małej przestrzeni uzyskać efekt nowoczesnej formy projektowania wnętrz - "open space". Aby było to możliwe, otwory drzwiowe zostały powiększone do 3 metrów wysokości. Część intymną sypialni "schowano" za częścią reprezentacyjną mieszkania, za szklanymi przesuwnymi drzwiami.

Warto zwrócić uwagę na aranżację wnętrza, zwłaszcza pokoju dziennego, gdzie przedmioty w różnych stylach łączą się w jedną całość, tworząc ciekawą i przyjemną atmosferę.  Znajdziemy tu duże lustro w stylizowanej ciężko rzeźbionej ramie, starą skrzynię czy siedzisko wykonane z pnia drzewa. Podoba nam się charakterystyczna tapeta z motywem kory brzozy od Cole & Son. Charakteru dodają mocne akcenty kolorystyczne (np. żółta lampa od Prandiny).

To wszystko sprawia, że wnętrze stwarza wrażenie niezwykle przyjaznego i zarazem eleganckiego. Jesteśmy pełni uznania!

Jeśli lubicie nowoczesne wnętrza, zobaczcie mieszkanie na warszawskim Wilanowie

Zobacz wideo
Więcej o: