Polski projekt: komoda Gropius Color

Komody nawiązujące do polskiej myśli projektowej lat pięćdziesiątych.

Zazwyczaj o kolorystce danego mieszkania decydują dodatki: zasłony, ceramika, obrazy czy też grafiki na ścianach. Są to zwykle drobne rzeczy, które delikatnie i nieśmiało ożywiają wnętrze. Jednak coraz modniejsze stają się kolorowe meble, które w bardziej zdecydowany i wyrazisty sposób "barwią" przestrzeń mieszkalną, przełamując panującą w niej monotonię. Właśnie takie są komody Gropius od New Mono Design, nawiązujące w swej prostocie i elegancji do polskiej myśli projektowej lat pięćdziesiątych.

Linia kolorowych komód powstała, aby pomóc naszym klientom ożywić ich przestrzeń mieszkalną, ale także pokazać im, że można w dość ciekawy sposób i bez negatywnych konsekwencji bawić się barwą. Stworzyliśmy kilka gotowych modeli, niemniej zwykle dobieramy konkretne kolory i odcienie razem z klientami, aby nasze komody jak najlepiej prezentowały się w ich wnętrzach

- powiedziała Agnieszka Małgorzata Bąk, główna projektantka w New Mono Design.

Komody Gropius zostały wykonane z częściowo giętej konstrukcji pokrytej fornirem z drzewa orzechowego, a następnie olejowanej. Fronty wykończone są naturalnie w kolorze drewna lub lakierowane na mat, półmat i błysk w dowolnym kolorze -  w zależności od preferencji i wnętrz zamawiającego. Podobają nam się szuflady o falistym kształcie! Ten ozdoby element, przełamuje geometryczny charakter projektu.

Więcej o: