Pracownia PatyNowy

Niezwykłe miejsce twórczych eksperymentów.

Pracownia PatyNowy to autorska pracownia stylizacji i dekoracji mebli Moniki Gawineckiej, zlokalizowana przy ul. Kamiennej w Krakowie, w XIX-wiecznych austriackich fortach. W pomieszczeniach, w których dziś znajduje się pracownia, mieściły się podobno stajnie dla koni żołnierzy stacjonujących w forcie Luneta Warszawska.

Monika otworzyła pracownię we wrześniu 2013 roku, po tym, jak porzuciła etatową pracę w korporacji. Przy wyborze miejsca kierowała się nie tylko pragmatyzmem i bliskością do miejsca zamieszkania, ale także chęcią tchnięcia życia w dotychczas mało docenianą część Krakowa.

Jak na miejsce twórczych eksperymentów przystało, wnętrze pracowni ulega nieustannym eksperymentom i przeobrażeniom, ale dzięki temu tylko zyskuje na wiarygodności

- mówi Monika.

Nie zmienia się tylko to, że zawsze można liczyć na dobrą kawę, rozmowy o wnętrzach, ale i dostęp do książek i magazynów wnętrzarskich

- dodaje.

Duży metraż, wysoki sufit, układ i otwarte przestrzenie powodują, że pracownia to nie tylko udane tło dla mebli i dodatków, ale także przestrzeń przyjazna artystycznym eksperymentom. W pracowni można odświeżyć stary mebel, zamówić nowy lub wziąć udział w warsztatach z samodzielnej stylizacji mebli z wykorzystaniem farb kredowych.

Przez pracownię przewijają się więc zarówno pasjonatki DIY, jak i zawodowi dekoratorzy wnętrz, szukający niebanalnych rozwiązań dla swoich klientów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.