Fotosynteza w domu

Lampa, dzięki której wyhodujesz warzywa w domu? Teraz to możliwe.

Lorenzo Antonio właściciel włoskiej marki Bulbo, przy współpracy z Uniwersytetem Bolońskim stworzył lampę, która w naturalny sposób odtwarza idealne spektrum stymulowania procesu fotosyntezy w pomieszczeniach. Lampa zwana Quadra emituje kolorowe światło, które w połączeniem z kilkoma wybranymi częstotliwościami pozwala roślinom na całkowity rozwój - od kiełkowania do zakwitnięcia. W taki oto sposób możemy w domowych warunkach uprawiać wszelkiego rodzaju warzywa, zioła czy kwiaty.

Lampa zbudowana jest z białego lakierowanego aluminium oraz wodoodpornej podstawki z drewna jodłowego. W lampie znalazły się wysokiej jakości diody LED, których żywotność przewidziano na 40 tys. godzin. Natomiast pokrętła boczne zamontowane w konstrukcji pozwalają na przedłużenie wysokości do 50 cm oraz jej obrotu w kilku pozycjach. Taki zabieg pozwala lepiej śledzić każdy etap rozwoju roślin.

Quadra świetnie sprawdzi się w każdej nawet małej kuchni. Dodatkowo może być świetnym elementem designu i ożywienia przestrzeni. Koszt lampy to ok. 1000 zł.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: