Urządzenie, które pomaga schudnąć i poprawić nawyki żywieniowe

Żuj dokładnie! Jedz wolniej! Poznajcie BitBite - urządzenie, które pomaga zmienić nawyki żywieniowe.

BitBite to pierwsze urządzenie, które pomaga schudnąć i poprawić nawyki żywieniowe poprzez śledzenie i analizowanie naszych dotychczasowych zachowań. Urządzenie informuje kiedy przyszła kolej na kolejny posiłek, czy mamy zmienić tempo jedzenia, żuć szybciej lub wolniej.

Ten mały klips, który możemy nosić przy uchu, za każdym razem kiedy spożywamy nawet najmniejszy posiłek przesyła nam komentarze. To malutkie urządzenie zawiera wbudowany mikrofon i dodatkowe czujniki, które rejestrują i przetwarzają dźwięki a następnie za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej w telefonie przesyłają dane, komentarze i propozycje odnośnie naszej diety. Takie wykorzystanie BitBite ma w technologiczny sposób ułatwić odchudzanie, dostarczać informacje na temat zdrowego żywienia i wpłynąć na to co jemy, jak i gdzie.

Zanim jednak produkt trafi na rynek do sprzedaży detalicznej musi przejść szereg testów i pokonać przeciwności produkcyjne. Prawdopodobnie będzie produkowany za pomocą druku 3D, głównie ze względu na minimalizację kosztów. Czekamy więc na premierę tego urządzenia i już jesteśmy ciekawi czy faktycznie będzie funkcjonalne i wpłynie na poprawę kondycji i zdrowia wielu ludzi.

A Wam jak podoba się pomysł śledzenia tego co jecie i jak jecie?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Zobacz wideo
Więcej o: