Polski projekt: DOT - biżuteria dla mebli

Gałki meblowe inne niż wszystkie.

DOT to gałki meblowe od których nie można oderwać oczu. Przypominają małe dzieła sztuki jubilerskiej. Drewniane, ceramiczne, metalowe czy szklane, kojarzą się raczej z eleganckimi kolczykami czy dekoracyjnymi broszkami. Dlaczego założycielki marki zdecydowały się nazwać ją "DOT - biżuteria dla mebli"?

Początek jest prosty - DOT - gdyż gałka meblowa zazwyczaj wygląda od frontu jak kropka. Dobrze zaprojektowana gałka, może być jak biżuteria odpowiednio dobrana do stroju tak, by podkreślić urodę - w naszym przypadku urodę mebla.

- mówią Karo Czarska i Marianna Arendarska.

Jest też inny powód dla tej nazwy. Obie założycielki marki DOT wykształciły się w kierunku jubilerstwa i takie były ich początki pracy z metalem. Dzisiaj mają w ofercie już ponad 200 autorskich wzorów uchwytów i gałek. A, że Karo i Marianna pracują w różnych technikach i wciąż eksperymentują możemy się spodziewać, że paleta wzorów będzie się stale poszerzać.

Od maja 2014, kiedy debiutowały na WZORACH Warszawskich Targach Designu powiększyła się nie tylko oferta, ale również zespół współpracowników, który tworzą zaprzyjaźnieni artyści i rzemieślnicy. Czy mają ulubioną technikę lub kolekcję gałek?

Nie jest łatwo wybrać jedną technikę... Każda z nich jest ciekawa i daje piękne efekty. A ulubiona jest chyba ta, która jeszcze przed nami! Łatwiej wskazać nam, którym  technikom chcemy w najbliższym poświęcić więcej czasu. Na pewno będzie to repus - piękne, stare i prawie zapomniane rzemiosło. Również dawno zaprojektowane jubilerskie obiekty czekają na realizację.

- mówią założycielki marki DOT.

Jak w każdej pracy projektowej, zanim gotowa gałka czy uchwyt znajdą się w sklepie, powstaje wiele szkiców, potem prototypy, które załoga DOT testuje na szufladach i szafach w swojej pracowni.

Dzięki temu, że każdemu uchwytowi i gałce poświęcają czas zarówno na etapie projektowania, testów jak i weryfikując proces produkcyjny, do klienta trafia produkt przemyślany i zoptymalizowany.

W sklepie internetowym marki DOT na stronie www.dotgalki.pl znajdziemy uchwyty ze szkła, ceramiki, stali, drewna, kamieni szlachetnych i inne. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę - stworzone są z sercem i pasją.

Więcej o: