Pensjonat dla fanów minimalizmu

Japoński pensjonat - oszczędność miejsca i funkcjonalność!

W Japonii, w Koyasan, powstał pensjonat, o którym mówi się jest "dużą sypialnią". Architekci z pracowni Alphaville zaproponowali otwartą przestrzeń będącą połączeniem tzw. kapsuły (japońskiego typu hoteli, w której prywatność jest dobrze chroniona) z akademikiem, w którym komunikacja wśród gości jest najważniejsza. Przyznacie sami, że całość zapowiada się bardzo ciekawie.

Zewnętrzna część budynku wykonana została z metalu, wewnętrzne elementy z drewnianych belek oddzielających część dzienną od jadalni i małych sypialni, a podłoga z betonu. Krótkie szczeble poziome tworzą pewnego rodzaju stanowiska np. do pracy. W salonie znajduje się czarny piec i komin oraz bar, przy którym można zjeść śniadanie.

Otwarta struktura budynku pozwala klientom dostosowywać się do wymagań otoczenia, a prosta kompozycja przestrzeni pozwala na lepszą komunikację. Trzeba przyznać, ze z zewnątrz budynek prezentuje się mało ciekawie, natomiast funkcjonalność wnętrza jest zaskakująca. A Wam jak się podoba taki pensjonat?

Więcej o: