Design w domu: mieszkanie pary młodych ludzi

To dwupokojowe mieszkanie w Katowicach należy do pary młodych ludzi.

W kolejnej odsłonie naszego cyklu "Design w domu " prezentujemy Wam dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 64 m kw. Znajduje się ono w Katowicach i powstało na potrzeby pary młodych lokatorów. Za jego projekt odpowiada Marta Dolnicka-Marchaj - założycielka studia projektowego M+Design.

Strefę dzienną stanowią tutaj kuchnia, jadalnia i salon, które przenikają się tworząc jednolitą stylistycznie otwartą przestrzeń. Kolorem dominującym we wnętrzu jest biel. Jasne ściany oraz proste, białe meble stanowią tło dla pojawiających się gdzieniegdzie czerni i szarości. Mocny akcent kolorystyczny stanowi, widoczna ze wszystkich części mieszkania żółta ściana w holu. Wyeksponowano na niej obraz młodego artysty Pawła Żelichowskiego.

Pomimo niezbyt wysokiego budżetu jakim dysponowali właściciele, mieszkanie zyskało swój wyjątkowy charakter dzięki zastosowaniu kilku efektownych detali. Dodatkowej lekkości dodaje wnętrzu nowoczesne oświetlenie, a nutkę humory wprowadzają autentyczne plakaty teatralne wyeksponowane w salonie.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Fot. mat. prasowe

1. Wśród prostych, minimalistycznych mebli, zdecydowanie wyróżnia się szezlong LC4 , zaprojektowany przez słynnego architekta Le Corbusiera w 1928 roku. Mebel ten nazywany jest "maszyną relaksu". Nic dziwnego. Ślizgająca się po perfekcyjnie zaprojektowanych ramach prowadnica, pozwala płynnie reagować kąt nachylenia. Na meblu można więc wygodnie siedzieć, jak i leżeć.

Fot. mat. prasowe

2. Inną perełką w mieszkaniu jest hoker Stool One . Zaprojektował go Konstantin Grcic. Oryginalny stołek bazuje na geometrycznych liniach i industrialnych materiałach. Wykonany jest z on z lakierowanego proszkowo aluminium wzmocnionego stopem tytanu. Stool One produkowany jest przez firmę Magis.

Więcej o: