Łukasz Jemioł ma nowy butik. Zaglądamy do środka!

A gdyby tak zatrzeć granice między architekturą i modą, między ścianami a sufitem? Zobaczcie, jak wygląda butik Łukasza Jemioła

Wnętrze butiku Łukasza Jemioła, który jest jednocześnie pracownią projektanta, zaprojektowały architektki Dorota Kuć i Karina Snuszka ze studia Mood Works. Obie architektki są absolwentkami Wydziału Architektury Poznańskiej. Studiowały na Politecnico di Milano i Universita di Perugia. Swoje umiejętności doskonaliły podczas pracy w zagranicznych biurach architektonicznych w San Francisco, Marbelli i Londynie. Teraz przyszedł czas na stworzenie butiku i pracowni Łukasza Jemioła - jednego z najzdolniejszych młodych polskich projektantów .

Fot. Mood Works

Złote wnętrze dla mody, czyli błyszczący butik Łukasza Jemioła

Przestrzeń butiku została zaprojektowana tak, by każdy mógł poczuć się jak w niej jak w teatralnym foyer. Relief ze złotych płatków płynnie przechodzi ze ścian na sufit, rozświetlając pomieszczenie i znosząc podziały między płaszczyznami. To nawiązanie do dekoratorskich tradycji i rzemiosła w duchu brytyjskiego arts&crafts, które w butiku przy Mokotowskiej nabiera nowego, współczesnego charakteru. Luksus, jakość, idealna oprawa dla prezentowanych modowych projektów - to wszystko cechy, które wyróżniają wnętrze.

Mood Works - z miłości do mody i architektury

Wnętrze butiku ŁUKASZ JEMIOŁ to kolejny już projekt w portfolio Mood Works, który udowadnia, że architektura wnętrz i moda są sobie bardzo bliskie. Wcześniej Dorota Kuć i Karina Snuszka opracowały przestrzeń m.in. pop-up shopu Łukasza Jemioła w Łodzi, butiku Macieja Zienia w Galerii Mokotów czy pracowni i pop-upowego butiku Macieja Sieradzky'ego przy placu Trzech Krzyży.

ZOBACZCIE BUTIK ŁUKASZA JEMIOŁA>>

Więcej o: