Ceramika łazienkowa od projektanta

Umywalki, brodziki i wanny, czyli ceramika łazienkowa od świetnych projektantów.

Wybór ceramiki łazienkowej to zawsze spore wyzwanie. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo wzorów, a świadomość że to zakup na lata, nie ułatwia nam podjęcia decyzji. Ostatnio wpadła nam w oko najnowsza kolekcja marki Laufen, której premiera odbyła się podczas targów ISH.

Laufen zaprosił do współpracy dwóch znanych projektantów: Konstantina Grgic'a oraz Toan'a Nguyen'a. Stworzyli oni kolekcję ceramiki łazienkową wykonaną opatentowanego materiału SaphirKeramik. Pozwala on m.in. uzyskać krawędzie o promieniu 1-2 mm. Przyjrzyjmy się dokładniej projektom obu twórców.

Fot. mat. prasowe - Konstantin Grgic i Toan Nguyen

Pochodzący z Monachium Konstantin Grgic jest uważany za jednego z najważniejszych współczesnych projektantów. Stworzył kolekcję umywalek, brodzików i wanien. Grgic wciąż bada potencjał materiału, na nowo określając jego twórcze granice. Nowa kolekcja charakteryzuje się prostymi kształtami, funkcjonalnością oraz architektonicznym podejściem.

Z kolei dzięki talentowi twórczemu oraz innowacyjnym pomysłom  francuskiego projektanta Toan'a Nguyen'a powstała kolekcja, koncentrująca się na estetycznym i formalnym rygorze.

Jak Wam się podoba ta ceramika?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o: