Na umywalkę i pod prysznic - praktyczne mydelniczki

Wśród akcesoriów takich jak: wieszaki, dozowniki na mydło, pojemniki kosmetyczne, lusterka czy kubki na szczoteczki, bez których trudno jest sobie wyobrazić wnętrze łazienki wyróżnić trzeba także mydelniczki, znajdujące się niemal w każdej łazience.

Mydelniczka pomimo swoich niewielkich rozmiarów, może posiadać niezwykle atrakcyjne formy. Ułożona na umywalce i wannie, będąca jednym z elementów natrysku lub też osadzona w ścianie może być wykonana z różnych materiałów. Możemy wybrać mydelniczki ze szkła przeźroczystego lub matowego na przykład należące do kolekcji Novatorre 3 lub Novatorre 9 firmy Ferro. Okrągłe jak Audrey czy Grace, w których szkło połączono z mosiądzem bądź podłużne jak mydelniczka Novatorre 1.

Do łazienek urządzonych w stylu ekologicznym z elementami drewnianymi oraz dodatkami pochodzących ze świata przyrody takich jak koszyki wiklinowe, muszle czy kamienie szlachetne idealnie pasują najlepiej mydelniczki bambusowe. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzi się nieco surowa prostokątna mydelniczka szklana o mosiężnych zakończeniach pokrytych chromem z kolekcji Novatorre 2.

Ciekawym i gustownym rozwiązaniem jest mydelniczka Novatorre 3. Mydło za pomocą umieszczonego w nim magnesu przyczepione jest do wystającego ze ściany ramienia mydelniczki także zaopatrzonego w końcówkę z magnesu.

Mydelniczki, które stanowią część natrysków to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu podczas prysznica nie musimy sięgać po mydło znajdujące się na umywalce czy wannie. Wśród mosiężnych mydelniczek spotkamy jeszcze takie, które posiadają tradycyjne podłużne otwory oraz mydelniczki z niewielkimi okrągłymi otworami.

Fot. Materiały Partnera

Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzona jest nasza łazienka, bogaty wybór dostępnych na rynku mydelniczek, umożliwi nam dopasowanie modelu odpowiedniego i do każdego wystroju wnętrza. Elegancko wykończone, pokryte chromem, z mosiądzu bądź szkła są piękną ozdobą naszych łazienek.