WZORY W OGRODZIE już wkrótce!

Wiosenny piknik z młodym, polskim wzornictwem? Takie rzeczy tylko na WZORACH W OGRODZIE w Królikarni.

Musimy przyznać, że WZORY W OGRODZIE to jedna z naszych ulubionych imprez. Dlatego tym bardziej zdecydowaliśmy się po raz kolejny objąć nad nią patronat medialny.

25 kwietnia (sobota) w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - Królikarni, odbędzie się kolejna edycja targów WZORY W OGRODZIE. W pięknym ogrodzie muzeum przedstawione zostaną ekologiczne, recyclingowe oraz organiczne produkty zaprojektowane przez młodych polskich projektantów.

Organizatorzy skoncentrują się na wzornictwie zrównoważonym, pozostającym blisko natury. Pokażą dizajn do ogrodu, oraz akcesoria do domu. Ponad 80 projektantów przedstawi swoje prace inspirowane naturą, zielenią i równowagą. Na wzorach będzie można obejrzeć i zakupić rośliny do ogrodu, na balkon, oraz zioła.

WZORY W OGRODZIE to również okazja do odpoczynku z całą rodziną. Przy okazji wizyty w Królikarni będzie można również rozsmakować się w ekologicznej i zdrowej kuchni, kupić świeże warzywa od lokalnych dostawców.

Łukasz Ratz

Co nas czeka na WZORACH W OGRODZIE?

Razem z magazynem Smak będziemy wspólnie biesiadować przy długim stole i dzielić się przyniesionymi przysmakami! Organizatorzy zachęcają wszystkich do przygotowania własnych wypieków i przyniesienia ich ze sobą. Stół będzie zastawiony talerzami z fabryki Kristoff, które goście będą mogli wziąć po posiłku do domu!

Przy stole odbędą się też dyskusje i spotkania:

12.30 - Kaja Kusztra, autorka serii THE GREAT INVENTORS porcelany Kristoff, opowie o swojej pracy. Zdradzi tajemnice porcelany i opowie o tajnikach pracy projektowej i rzemieślniczej potrzebnej przy tworzeniu autorskiej serii porcelany.

14.30- spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalembą-Drożdż, autorką "Słodki Sposób na Alergię", poprowadzi Monika Powalisz. Pani Małgorzata przygotuje poczęstunek dla uczestników spotkania, a wydawnictwo Pascal zapewni książki "Słodki Sposób na Alergię", które będzie można kupić na miejscu i dać do podpisania autorce.

Warsztat renowacji mebli poprowadzi Bibalo Design; Godziny 11.00-17.00 dla kogo: młodzież i dorośli

Tutaj każdy będzie mógł spróbować swoich sił ,poznając wszystkie etapy i tajniki odnawiania starych mebli. Na kilku stanowiskach będzie można spróbować : rozkręcania krzeseł, klejenia mebli, zdzierania lakieru lub farby, lakierowania, malowania, bejcowania, woskowania, oraz zmiany tapicerki siedziska. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia swoich mebli do rennowacji! Bibalo pokaże co można z nich zrobić własnymi siłami.

Joga na Foksal - Darmowa sesja jogi metodą BKS Iyengara. Poprowadzona przez wykwalifikowanych nauczycieli ze szkoły o ponad 10-letniej tradycji. Na zajęcia zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby poznać jogę bliżej i przekonać się o jej wyjątkowym wpływie na zdrowie i samopoczucie. Wystarczy tylko swobodny ubiór. Organizatorzy zapewniają maty do ćwiczeń. Sesja odbędzie się za budynkiem muzeum, na tarasie widokowym.

Pokaz rzeźbiarski poprowadzi Konrad Szumilas

Konrad pokaże etapy powstawania swoich prac oraz da możliwość chętnym do spróbowania rzeźbiarskiego rzemiosła. Przez cały dzień będzie można spróbować swoich sił. Zapraszamy dorosłych, młodszych i najmłodszych.

Łukasz Ratz

Plan darmowych warsztatów dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci - magazyn KUKBUK i kumamkasze.pl, poprowadzi Maia Sobczak. Godziny 11-14. Wiek dzieci 6-11 lat

W trakcie warsztatów mali smakosze przygotują kluseczki orkiszowe, wytrawne i z cynamonem w różnych kształtach, do tego sosy - owocowy i z tartych pomidorów oraz domowy kisiel na bazie naturalnych soków i kawałków owoców.

Warsztat fotograficzny dla dzieci Akademia Fotografii ; Godziny 14-18 wiek dzieci 5-13

Organizatorzy będą czekać z mini studiem fotograficznym oraz stoiskiem plastycznym, na którym każdy z uczestników będzie mógł wykonać swój wiosenny rekwizyt do sesji zdjęciowej! Nieco bardziej leniwi będą mogli skorzystać już z gotowych fotogadżetów. Najmłodszych uczestników zapraszamy z opiekunami.

Warsztat hortiterapeutyczno - ogrodniczy dla dzieci poprowadzony przez Fundację VIRIDOR; Godziny 11- 16 wiek dzieci: 4-10

Posługując się roślinami i ich nasionami będziemy ćwiczyć: węch, dotyk, słuch i wzrok. Będziemy grzechotać, chrobotać i szeleścić, gnieść, pocierać i dotykać, wywąchiwać, węszyć i niuchać. Będziemy patrzeć i chłonąć nazwy i właściwości roślin z którymi spotykamy się na co dzień.

Zajęcia plastyczne przygotowane przez Mysie harce ; Godziny 11-17 wiek dzieci 5-12

Całodzienne zabawy na trawie dla dzieci- kręgle, piłki, kolorowe tunele i namiociki, kometka (dużo kompletów, będzie można pograć z rodzicami), duże bańki mydlane, malowanie buziek i skręcanie baloników modelarskich

Warsztat wyplatania z wikliny papierowej - Krepiną i wikliną. Malowane; Godziny 11-16 wiek dzieci 7-13

Nauka robienia wikliny papierowej i wyplatania z niej dowolnych kształtów. Razem z dziećmi profesjonaliści zrobią koszyczki i pojemniki.

Łukasz Ratz

WZORY W OGRODZIE będą inauguracją wiosny - relaksującym dniem blisko natury, a jednak w centrum miasta! Relacje z poprzednich edycji, oraz więcej informacji znajdziecie na stronie www.wzorytargi.pl

Przypominamy:

WZORY W OGRODZIE odbędą 25 kwietnia (sobota) w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - Królikarni. ZOBACZCIE PLAKAT>>

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEJ EDYCJI>>

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.